Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweiOSAND
Okładka Angry Birds 2 (iOS)
OkładkaAngry Birds 2 (iOS)

Angry Birds 2

Angry Birds: Under Pigstruction

Druga pełnoprawna odsłona kultowej gry logiczno-zręcznościowej, która rozsławiła na cały świat fińską firmę Rovio.

Zręcznościowe | zagraj za darmo | elementy logiczne | 2D

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Angry Birds 2 Premiera

29lip2015

AND

30lip2015

iOS

Angry Birds 2 to gra logiczno-zręcznościowa, stanowiąca kolejną odsłonę bestsellerowego cyklu wykreowanego przez fińską firmę Rovio. Po licznych spin-offach, wprowadzających do rozgrywki elementy strzelanin, wyścigów, a nawet RPG – produkcja stanowi powrót do klasycznej mechaniki serii, podanej oczywiście w odpowiednio odświeżonej oprawie i okraszonej garścią zupełnie nowych pomysłów.

Podobnie jak w pierwszych grach opowiadających o przygodach tytułowych „wściekłych ptaków”, zadaniem graczy jest wystrzeliwanie ich za pomocą specjalnej procy w taki sposób, aby w możliwie jak najmniejszej ilości ruchów zniszczyć kryjące się za rozmaitymi konstrukcjami świnie. Urozmaicenie rozgrywki stanowią specjalne zdolności poszczególnych gatunków ptaków, które po wystrzeleniu mogą np. zrzucać na przeciwnika bomby lub rozdzielać się na kilka niezależnych pocisków.

Celem odświeżenia formuły rozgrywki, twórcy z firmy Rovio wprowadzili do gry całkiem sporą ilość nowych elementów. Zmianie uległa przede wszystkim konstrukcja poziomów, które w przeciwieństwie do poprzednich odsłon serii nie są już tylko pojedynczymi ekranami, ale mogą rozciągać się na kilka segmentów, odblokowywanych w miarę realizacji określonych zadań. Podczas rozgrywki mamy możliwość wyboru, których gatunków ptaków chcemy użyć, co wprowadza do rozgrywki element strategiczny i konieczność odpowiedniego gospodarowania zapleczem „żołnierzy”. System ten jest jednak nieco ograniczony, gdyż wybierać możemy nie z wszystkich posiadanych ptaków, ale z tych, które są aktualnie wyświetlane (program pokazuje pierwsze trzy zwierzaki znajdujące się obecnie w naszej „talii”). Dodatkowo w grze pojawiły się pojedynki z nieco bardziej wymagającymi bossami, a także możliwość wykorzystania rozmaitych przydatnych zaklęć.

Pod względem oprawy Angry Birds 2 odznacza się wysokiej jakości oprawą, o klasę przewyższającą pierwsze części cyklu. Co prawda autorzy pozostali przy klasycznej perspektywie 2D, jednakże poszczególne mapy pełne są detali, a rozgrywce towarzyszą zabawne animacje. Tytuł wykorzystuje popularny model dystrybucji free-to-play, w którym długość zabawy ogranicza wyczerpująca się energia. Niecierpliwi gracze mogą rzecz jasna uzupełnić ją niezwłocznie, korzystając z systemu mikropłatności.

Minirecenzja Angry Birds 2 – świetna gra z nieudanym systemem energii

PLUSY:
  1. Klasyczne Angry Birds z kilkoma nowinkami;
  2. Rozbudowane poziomy i losowo generowane konstrukcje;
  3. Doskonała dwuwymiarowa oprawa graficzna, ze świetną animacją i wielkim przywiązaniem do detali.
MINUSY:
  1. System energii i mikropłatności nie pozwala na komfortową zabawę bez płacenia, chyba, że włączacie grę tylko od czasu do czasu.

Angry Birds 2 to jedna z najważniejszych gier mobilnych 2015 roku. Kolejna odsłona słynnej serii zręcznościowo-logicznych produkcji z miejsca okazała się wielkim hitem, w ciągu kilku dni od premiery notując ponad 10 milionów pobrań. Czy jednak jest to zasłużony sukces? Z jednak strony tak, a z drugiej nie, ale po kolei.

Podczas zabawy jak zwykle wcielamy się w ptaki, które starają się odzyskać jajka skradzione przez świnki. Zadanie to oczywiście nie jest łatwe, gdyż złodzieje, czyli bossowie spotykani od czasu do czasu, przemieszczają się ze swoją zdobyczą latającym okrętem. By dotrzeć do głównych wrogów, musimy po drodze uporać się z szeregiem mniejszych prosiaków stających na naszej drodze. Wszystko jednak sprowadza się do strzelania ptaszkami w rozmaite konstrukcje stworzone z drewna, kamienia i lodu.

Zasady rozgrywki nie zmieniły się w znacznym stopniu i w dalszym ciągu trzeba naciągać procę oraz wykorzystywać unikalne moce naszych podwładnych, którzy tym razem prezentowani są w formie kart. W talii możemy mieć ich kilka, ale widzimy tylko trzy pierwsze. W tym momencie pojawia się jedna z największych nowinek – możliwość wybierania ptaka przed strzałem, dzięki czemu mamy większe pole do działania.

System ten związany jest jednak z małą liczbą ptaków dostępnych na kolejnych poziomach, dodatkowo podzielonych na kilka etapów, co wymusza oszczędzanie „amunicji” i uważne granie. Ponadto podczas zabawy warto także wykorzystywać elementy otoczenia, np. wiatraki, dzięki którym elementy walącej się konstrukcji mogą uderzyć w kolejną budowlę, o ile oczywiście dobrze wycelujemy. Oprócz tego możemy używać także czarów ułatwiających nieco zadanie.

Angry Birds 2 to nie tylko zmiany w gameplayu, ale także w oprawie graficzne. Została ona utrzymana w tym samym, znanym wszystkim fanom stylu, ale deweloperzy zatroszczyli się o znakomitą animację, świetne efekty specjalne i wielkie przywiązanie do szczegółów, co sprawia, że jest to jedna z najładniejszych gier na urządzeniach mobilnych.

Wszystko byłoby cudownie, gdyby nie system energii i mikropłatności. Rozgrywka jest trudna, serduszek mało, kontynuacje drogie, a na odnawianie się energii musimy czekać od kilkunastu minut do kilku godzin. System ten nie będzie bardzo przeszkadzał osobom grającym okazyjnie, ale jeżeli ktoś z Was lubi posiedzieć od razu godzinę czy dwie, to musi przyszykować zapas gotówki.

Angry Birds 2 w ogólnym rozrachunku jest bardzo dobrą mobilną produkcja, z bardzo złym podejściem do modelu free-to-play.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena użytkowników: 3,9 / 10 na podstawie 192 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Angry Birds 2: Odpowiednia dla każdego wieku.

iOS
AND