Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 27 stycznia 2016, 12:50

autor: Arantasar

Zobacz nowy zwiastun filmu Angry Birds

Studio Sony Pictures Entertainment zaprezentowało drugi zwiastun filmu animowanego The Angry Birds Movie. Produkcja bazuje na niezwykle popularnej serii gier mobilnych. Obraz trafi do polskich kin 27 maja.

Film The Angry Birds Movie ma odpowiedzieć na pytanie, dlaczego tytułowe ptaki są tak wściekłe. - Zobacz nowy zwiastun filmu Angry Birds - wiadomość - 2016-01-27
Film The Angry Birds Movie ma odpowiedzieć na pytanie, dlaczego tytułowe ptaki są tak wściekłe.

Zapowiedziany pod koniec 2012 roku film The Angry Birds Movie, tworzony przez studio Sony Pictures Entertainment, doczekał się drugiego zwiastuna. Na trwającym ponad dwie i pół minuty materiale możemy bliżej poznać głównych bohaterów oraz dowiedzieć się więcej na temat centralnej osi filmu, którą jest konflikt między ptakami a zielonymi świniakami. W tle słyszymy między innymi utwór Hot Blooded zespołu Foreigner oraz obecną już w poprzednim zwiastunie piosenkę Michaela Jacksona Bad.

The Angry Birds Movie w skrócie:
  • Animowana ekranizacja serii gier mobilnych.
  • Scenariusz: Jon Vitti.
  • Reżyseria: Clay Kaytis, Fergal Reilly.
  • W rolach głównych: Jason Sudeikis (Red), Josh Gad (Chuck), Danny McBride (Bomb).
  • Premiera: 11 maja (świat), 27 maja (Polska).

Film ma odpowiedzieć na pytanie, dlaczego tytułowe ptaki nie radzą sobie z gniewem i przedstawić genezę konfliktu z prosiakami. Akcja będzie rozgrywać się na tropikalnej wyspie, na której żyje sobie spokojnie społeczność pacyfistycznie nastawionych nielotów. Jedynym wyjątkiem jest Red – przez swój gniewliwy charakter nie potrafi on odnaleźć się w grupie i jest traktowany jako dziwak i odludek. Jego jedynymi przyjaciółmi są żółty Chuck i wybuchowy czarny Bomb. W pewnym momencie na wyspie pojawiają się świniaki. Początkowo zachowują się przyjaźnie, jednak trójka głównych bohaterów podejrzewa, że ich zamiary nie są wcale altruistyczne.

Twórcom udało się zebrać na planie filmowym całkiem mocną ekipę. W głównych bohaterów produkcji wcielą się: Jason Sudeikis (Asy bez kasy, Szefowie wrogowie, Millerowie), Josh Gad (Kraina lodu) i Danny McBride (To już jest koniec, Wasza wysokość). W rolach drugoplanowych wystąpią z kolei Bill Hader (Klopsiki i inne zjawiska pogodowe), Maya Rudolph (Druhny), Keegan-Michael Key (Kraina jutra), Kate McKinnon (Asy bez kasy, Ted 2), Tony Hale (Bogaci bankruci), Ike Barinholtz (Sąsiedzi), Hannibal Buress (Broad City), Cristela Alonzo (Cristela), Jillian Bell (22 Jump Street), Danielle Brooks (Orange is the New Black), piosenkarz Romeo Santos oraz duet komików Smosh – Ian AndrewHecox i Anthony Padilla. W rolę potężnego orła ma wcielić się znany z serialu Gra o tron Peter Dinklage. Nie wiadomo jeszcze, jacy polscy aktorzy wezmą udział w dubbingowaniu produkcji.

Reżyserią The Angry Birds Movie zajmują się Clay Kaytis i Fergal Reilly, natomiast scenariusz napisał Jon Vitti (Simpsonowie, Alvin i wiewiórki 2). Światową premierę filmu wyznaczono na 11 maja, do polskich kin produkcja trafi w tym samym miesiącu – 27 maja. Tytuł będzie dostępny w wersji 3D.

Angry Birds to bestsellerowa seria gier logiczno-zręcznościowych, ciesząca się olbrzymią popularnością zwłaszcza wśród użytkowników smartfonów i tabletów. Cykl jest flagową marką w portfolio fińskiego studia Rovio Entertainment. Gra polega na wystrzeliwaniu z procy ptaków w kierunku świń chowających się za różnymi strukturami. Warunkiem zaliczenia każdej planszy jest zniszczenie wszystkich prosiaków. Do dziś, wszystkie części serii zostały pobrane ponad 2 miliardy razy, a marka rozrosła się do potężnych rozmiarów. W sklepach można znaleźć zabawki, plecaki, przybory szkolne, napoje itd. Na świecie znajduje się również kilka tematycznych parków rozrywki.