Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 grudnia 2012, 10:48

autor: Adrian Werner

Film animowany na kanwie Angry Birds trafi do kin w 2016 roku

Studio Rovio zdradziło pierwsze informacje na temat kinowej adaptacji cyklu Angry Birds. Będzie to film animowany komputerowo, a jego premierę zapowiedziano na rok 2016.

Wściekłe Ptaki trafią na srebrny ekran za cztery lata. - Film animowany na kanwie Angry Birds trafi do kin w 2016 roku - wiadomość - 2012-12-12
Wściekłe Ptaki trafią na srebrny ekran za cztery lata.

Marka Angry Birds w ciągu kilku lat stała się prawdziwą potęgą. Powstanie opartego na jej kanwie filmu było więc tylko kwestią czasu. Plotki o nim krążyły już od kilku lat, ale dopiero teraz otrzymaliśmy pierwsze konkrety. Okazuje się, że studio Rovio opracowanie kinowej adaptacji postanowiło powierzyć hollywoodzkim weteranom - Johnowi Cohenowi oraz Davidowi Maiselowi. Pierwszy z nich był producentem m.in. Jak ukraść księżyc (ang. Despicable Me) oraz serii Epoka Lodowcowa (Ice Age). Natomiast Maisel to były członek zarządu wytwórni Disney i człowiek, który pracował przy Captain America: Pierwsze starcie (ang. Captain America: The First Avenger), Thor oraz serii Iron Man.

  1. Angry Birds – oficjalna strona serii

Co ciekawe, Rovio nie zamierza korzystać z pomocy żadnej wytwórni. Zamiast tego chce projekt sfinansować i wyprodukować w całości własnymi siłami. Dzięki temu studio ma zachować pełną kontrolę nad procesem twórczym. Warto dodać, że dla tej firmy będzie to debiut w branży filmowej. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że kinowa adaptacja Angry Birds ma być produkcją animowaną komputerowo, co ma sens biorąc pod uwagę doświadczenie Johna Cohena.

Niestety, na razie nie wiemy, kto zostanie reżyserem filmu. Nie znamy też listy aktorów, którzy użyczą swoich głosów animowanym postaciom. Brak konkretów nie jest jednak żadnym zaskoczeniem. Kinowa adaptacja Angry Birds ma bowiem zadebiutować dopiero w 2016 roku.

Angry Birds to seria gier logicznych, która zadebiutowała na iPhone w 2009 roku. Sukces produkcji sprawił, że szybko powstały konwersje na PC, konsole oraz inne smartfony. Studio Rovio opracowało również szereg kontynuacji, z których najnowszą jest wypuszczone w październiku tego roku Angry Birds Star Wars. Do dzisiaj wszystkie tytuły z cyklu pobrano ponad miliard razy i uznawany jest on za najpopularniejszą mobilną markę na rynku. Na podstawie serii wyprodukowano również linię zabawek. Wchodzące w jej skład produkty sprzedały się już w ponad 10 mln egzemplarzy.

  1. Recenzja gry Angry Birds Star Wars – Imperium Rovio kontratakuje
  2. Kosmiczne ptasie jaja – recenzja gry Angry Birds Space