Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4PCPSVANDWiiWPWiiUPS3iOSWWW3DSX360
Okładka Angry Birds Star Wars (PS4)

Angry Birds Star Wars

Angry Birds Star Wars to piąta odsłona jednej z najpopularniejszych gier logiczno-zręcznościowych świata. Tym razem, w znanej produkcji Rovio Mobile, Wściekłe Ptaki walczą ze świnkami w uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Zręcznościowe | Star Wars | Kinect | 2D | PlayStation Move

Okładka Angry Birds Star Wars (PS4)

data premiery gry:

8lis2012

PC WP AND iOS

17gru2012

WWW

29paź2013

X360 PS3 PSV WiiU Wii 3DS PS4

Angry Birds Star Wars to kolejna produkcja fińskiego studia Rovio. Deweloper odpowiedzialny jest za wcześniejsze odsłony serii Angry Birds, a także gry Amazing Alex czy Bad Piggies. Tytuł stanowi miks rozgrywki zręcznościowej znanej z Wściekłych Ptaków z postaciami i uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Historia ponownie opowiada o walce kolorowych ptaków ze złymi prosiakami, które naraziły się latającej gawiedzi, kradnąc jej jajka. Akcja rozgrywa się w uwielbianym przez miliony osób świecie Star Wars.

Zasady rozgrywki pozostały praktycznie niezmienione. Gameplay opiera się na modelu fizycznym zaczerpniętym z poprzedniej części tej serii, czyli Angry Birds Space. Jednak w odróżnieniu od niej, akcja nie rozgrywa się wyłącznie w kosmosie, ale także na różnych obiektach, charakteryzujących się odmiennymi warunkami - przykładowo, Hoth to skuta lodem planeta, z kolei Tatooine jest jednym, wielkim, pustynnym terenem. Na każdej z nich trzeba wykorzystywać odmienne typy ptaków, by osiągnąć sukces i uzyskać jak najwyższy wynik.

Gracz musi strzelić ptakiem w taki sposób, by ten spowodował jak największe spustoszenie w szeregach wroga. Latające „pociski” różnią się od siebie nie tylko wyglądem, ale także właściwościami. Jedne doskonale sprawdzają się do niszczenia zamrożonej cieczy, inne składają w locie wybuchowe jaja, a kolejne potrafią znacznie przyśpieszyć swój lot, wbijając się z ogromną siłą w bazę wroga.

Angry Birds Star Wars w pełni korzysta z możliwości, jakie oferuje świat Gwiezdnych Wojen. Oprócz samego uniwersum, twórcy odtworzyli także bohaterów Gwiezdnych Wojen. Ptaki i prosiaki wcieliły się więc w takie filmowe ikony jak: Luke Skywalker, Chewbacca, Księżniczka Leia, Han Solo, Obi-Wan Kenobi czy Darth Vader.

Oprawa graficzna została utrzymana w charakterystycznym dla tej serii stylu. Jest kolorowa, komiksowa, a przede wszystkim zabawna – nie sposób pomylić ją z jakąkolwiek inną produkcją. Warto jeszcze wspomnieć, że w dodatku do gry wyprodukowano także licencjonowane zabawki, gry planszowe, figurki i ubrania.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 3,2 / 10 na podstawie 219 głosów czytelników.

Gry podobne do Angry Birds Star Wars

Klasyfikacja PEGI Angry Birds Star Wars

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Angry Birds Star Wars

WWW

WWW

  • Wykorzystuje:
  • Facebook
Recenzja gry Angry Birds Star Wars – Imperium Rovio kontratakuje
Recenzja gry Angry Birds Star Wars – Imperium Rovio kontratakuje

Recenzja 9 listopada 2012, 13:54

Inny problem, jaki mam z nową grą Rovio, prawdopodobnie nie dotyczy większości graczy. Po kilku odsłonach Angry Birds, w które miałem okazję zagrać na telefonie, komputerze, a nawet konsoli przenośnej, zaczynam odczuwać pewne zmęczenie stylem tej serii. Ptaki i świnie przestały wydawać mi się sympatyczne czy zabawne. Powoli stają się za to irytujące, szczególnie, że tym razem wydają drażniące okrzyki bojowe. Mam też wrażenie, że fiński deweloper trochę za bardzo ufa w siłę prostych obrazów składających się na „przerywniki filmowe”. Zwiastuny Angry Birds Star Wars są o milion lat świetlnych lepsze od archaicznych, często brzydkich i minimalistycznych planszy pokazujących drewnianą karykaturę wydarzeń z filmów.

PC
WWW
X360
PS3
PSV
WiiU
Wii
3DS
PS4
WP
AND
iOS