Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Rigonauts (PC)
OkładkaRigonauts (PC)

Rigonauts PC

Niezależna gra logiczna polegająca na tworzeniu maszyn wojennych z dostępnych belek, kół i broni. Wyznaczamy słabe punkty pojazdów przeciwnika i obserwujemy efekty automatycznej walki.

Logiczne | casual | 2D | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rigonauts Premiera PC

8sierpnia2012

producent: Engient, Inc wydawca: Engient, Inc Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Rigonauts to niezależna produkcja stworzona przez studio Engient z myślą zarówno o pecetach, jak i urządzeniach mobilnych z systemem Android i iOS. Zadanie gracza polega na zbudowaniu maszyny bojowej, która następnie musi sobie poradzić z oczekującymi na starcie pojazdami wroga.

Na początku każdego etapu otrzymujemy określoną pulę punktów do rozdysponowania na poszczególne elementy machiny: belki stanowiące swoisty szkielet, koła umożliwiające poruszanie się oraz różnorodne rodzaje broni wykorzystywanej do eliminowania przeciwników. Każdy z podzespołów występuje w kilku wariantach cechujących się różną wytrzymałością czy też siłą ognia.

Po ukończeniu etapu budowy rozpoczyna się właściwe starcie. Jeszcze przed bezpośrednią walką możemy oznaczyć kolejno ponumerowanymi chorągiewkami te elementy wrogich maszyn, które chcemy zaatakować w pierwszej kolejności. Jeżeli właściwie wybierzemy słabe punkty, to istnieje szansa, że szybko rozpadną się na części i nie będą zdolne do dalszej walki. W czasie właściwego starcia gracz nie ma żadnej kontroli nad jego przebiegiem. Cały pojedynek jest rozgrywany automatycznie. Sztuczna inteligencja sterująca Rigo stara się trafić w wyznaczone cele w określonej kolejności. To właśnie rozmieszczenie chorągiewek i dobór uzbrojenia decydują o ostatecznym zwycięstwie.

Łącznie do dyspozycji graczy oddano przeszło trzydzieści poziomów o rosnącym poziomie trudności. Po ukończeniu każdego etapu otrzymujemy gwiazdki w zależności od wykazanej skuteczności. Gra Rigonauts posiada prostą, kreskówkową oprawę graficzną 2D przywodzącą na myśl serię Angry Birds.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Rigonauts: Odpowiednia dla każdego wieku.

Rigonauts Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 256 MB
  • 250 MB HDD
  • Windows XP SP2/Vista/7