Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCiOSANDWP
Okładka Angry Birds Space (PC)
OkładkaAngry Birds Space (PC)

Angry Birds Space

Angry Birds Space to czwarta, pełnoprawna odsłona cieszącego się olbrzymią popularnością cyklu gier zręcznościowo-logicznych, rozwijanego przez studio Rovio Mobile. Tym razem tytułowe „wściekłe ptaki” muszą zmierzyć się z zachłannymi, zielonymi świniami w przestrzeni kosmicznej.

Zręcznościowe | 2D

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Angry Birds Space Premiera

22mar2012

PC AND iOS

26paź2012

WP

Seria gier zręcznościowo-logicznych Angry Birds przebojem wdarła się na listy bestselerowych tytułów wydawanych na kilkanaście platform sprzętowych. Dbając o rozwój marki deweloperzy z fińskiego studia Rovio Mobile systematycznie przygotowują kolejne wersje swojego markowego dzieła, implementując nowe elementy rozgrywki. Doskonałym tego przykładem jest Angry Birds Space.

W przeciwieństwie do wcześniejszych odsłon cyklu, których akcja osadzona była na Ziemi, tym razem tytułowe wściekłe ptaki w pogoni za znienawidzonymi złodziejami jaj muszą opuścić planetę. Zachłanne zielone świnki są jednak przebiegłe i potrafią doskonale ukrywać się za rozmaitymi ciałami astralnymi, a walka z nimi okazuje się nie mniej trudna niż na powierzchni.

Przenosząc akcję w przestrzeń kosmiczną twórcy Angry Birds Space zyskali szereg nowych możliwości związanych z przemodelowaniem fizyki gry. Na wystrzeliwane z procy ptaki działają bowiem różne czynniki, które mogą pomagać lub utrudniać zadanie. Uzyskanie właściwej trajektorii lotu wymaga więc od graczy odpowiedniego wykorzystania siły pól grawitacyjnych, jak również wpływu stanu nieważkości. Po raz pierwszy do dyspozycji dostajemy również lodowego ptaka, potrafiącego zamrozić przeszkody, za którymi czają się świnie.

Bazowa wersja gry zawiera 60 plansz, na których w charakterze pocisków wykorzystywać można sześć nowych wściekłych rodzajów ptaków, różniących się wyglądem i właściwościami. Pod względem jakości wykonania Angry Birds Space nie odbiega znacząco od standardów wyznaczonych przez wcześniejszej części serii. Na uwagę zasługuje estetyczna grafika 2D, utrzymana w konwencji kreskówki.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 135 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Angry Birds Space

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
PC
WP
AND
iOS