Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 czerwca 2012, 11:49

autor: Olek

Angry Birds HD trafi na konsole. Sukces Angry Birds Space

W trakcie trwających targów E3 w Los Angeles koncern Activision ujawnił, że zamierza wydać smartfonowy przebój wszech czasów – Angry Birds na konsolach.

 Angry Birds HD trafi na konsole. Sukces Angry Birds Space - ilustracja #1

Droga Angry Birds na konsole jest długa i kręta. Dość powiedzieć, że mimo kilkukrotnych deklaracji twórców, do tej pory gra pojawiła się jedynie w ofercie usługi PlayStation Network. Rovio nie mogło dojść do porozumienia ani z Nintendo, ani z Microsoftem. Plotka niesie, że kością niezgody były proponowane przez producenta niska cena oraz częste aktualizacje.

Chyba nawet deweloperzy z firmy Rovio mieliby problem wyliczyć jednym tchem wszystkie platformy sprzętowe, na jakich do tej pory ukazały się gry z serii Angry Birds. Spora rzesza konsolowych graczy nie miała jednak do tej pory okazji postrzelać „wściekłymi ptakami” do zielonych świnek. Koncern Activision postanowił zająć się tym niedopatrzeniem.

Koniec perypetii z przeniesieniem Angry Birds na konsole wydaje się bliski. W trakcie prezentacji portfolio wydawniczego Activision na targach E3 uważne oko redakcji serwisu GameInformer dostrzegło „wściekłe ptaki” przelatujące przez krótką chwilę obok firmowego logo. Przedstawiciele koncernu potwierdzili, że jest to zwiastun nadchodzącej konsolowej wersji smartfonowego bestselera. Terminu wydania, ani docelowych platform nie ujawniono. Wiadomo natomiast, że oprawa wizualna gry dostosowana będzie do standardu High Definition.

 Angry Birds HD trafi na konsole. Sukces Angry Birds Space - ilustracja #2

Przy okazji warto wspomnieć o sukcesie najnowszej odsłony serii Angry Birds. Firma Rovio pochwaliła się na swoim twitterowym profilu, że jej najnowsze dzieło – Angry Birds Space, pobrano już 100 milionów razy. Niestety, twórcy nie ujawnili, jaką część z tej puli stanowi bezpłatna wersja (z reklamami) dostępna dla użytkowników urządzeń pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Android.

  1. Kosmiczne ptasie jaja – recenzja gry Angry Birds Space
  2. Oficjalna strona internetowa serii Angry Birds
  3. Pobierz demo gry Angry Birds