Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 października 2013, 08:37

autor: Góral

Angry Birds Star Wars pojawi się także na PlayStation 4 i Xboksie One?

Angry Birds Star Wars wkrótce ukaże się nie tylko w wersji na konsole obecnej generacji, lecz najprawdopodobniej także na PlayStation 4 i Xboksie One. Wiadomość jest już niemal pewna, ponieważ amerykańska organizacja ESRB dodała te edycje do swojej bazy.

ESRB, amerykańska organizacja przyznająca kategorie wiekowe grom wideo, dodała do swojej bazy Angry Birds Star Wars w wersji na PlayStation 4 oraz Xboksa One. Firma Activision, wydawca konsolowych edycji, nie wydała jeszcze oficjalnego stanowiska w tej sprawie, ale wydaje się, że sprawa jest już przesądzona i Wściekłe Ptaki dolecą także na next-geny.

Angry Birds Star Wars szturmuje kolejne platformy sprzętowe.
Angry Birds Star Wars szturmuje kolejne platformy sprzętowe.

W gruncie rzeczy nie jest to żadne zaskoczenie, ponieważ 29 października pojawią się wersje Angry Birds Star Wars na PlayStation 3, Xboksa 360, Wii, Wii U, 3DS-a i PSV. Z kolei w zeszłym roku wydano Angry Birds Trilogy, czyli konsolowy zestaw składający się z trzech pierwszych odsłon popularnej serii gier logiczno-zręcznościowych. Projekt okazał się wielkim sukcesem, trafiając do ponad miliona osób.

Konsolowe, ptasie Gwiezdne Wojny nie będą się znacznie różnić od swojego mobilnego odpowiednika, dostępnego za kilka złotych (a nawet i za darmo). W zasadzie jedyną nowością jest tryb multiplayer, w którym maksymalnie czterech graczy rywalizuje ze sobą o punkty albo współpracuje (opcja tylko dla 2 osób), pokonując kolejne poziomy. O next-genowej wersji nie wiemy zupełnie nic, ale raczej nie ma co liczyć na jakieś konkretne usprawnienia czy też oprawę graficzną nowej generacji.

Czekamy zatem na oficjalny komunikat wydawcy, a przy okazji przypominam, że w zeszłym miesiącu w sklepie Google Play, na platformie Windows Phone Marketplace i w App Store zadebiutowała gra Angry Birds: Star Wars 2, w której można wcielić się nie tylko w ptaki, lecz również w świnki.