Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 października 2013, 09:40

autor: luckie

Batman: Arkham Origins debiutuje na rynku – Mroczny Rycerz zawitał do Polski

Dziś odbyła się premiera Batman: Arkham Origins – trzeciej odsłony lubianego cyklu gier akcji. W naszym kraju tytuł pojawił się w polskiej wersji językowej w edycji na PC, PS3, X360 i Wii U. Czy nowemu deweloperowi udało się podtrzymać dobrą passę cyklu?

Ja sem noc - Batman: Arkham Origins debiutuje – Mroczny Rycerz zawitał do Polski - wiadomość - 2013-10-25
Ja sem noc
Podstawowe informacje o Batman: Arkham Origins
  1. Producent: WB Games Monteral
  2. Wydawca: Warner Bros. Interactive Entertainment
  3. Rodzaj gry: akcji, TPP
  4. Wersja językowa: polskie napisy
  5. Sugerowane ceny: 149,99 zł (PC), 239,99 zł (PS3/X360/WiiU)

Dziś na polskim i światowym rynku (nie wszyscy Europejczycy mieli tyle szczęścia) debiutuje Batman: Arkham Origins w wydaniu na PC, Xboksa 360, PlayStation 3 oraz Wii U. Rodzimym dystrybutorem tytułu jest firma Cenega Poland, a sama produkcja otrzymała kinową polską wersję językową.

Batman: Arkham Origins to trzecia odsłona udanej serii gier akcji o Batmanie, która, niczym jej główny bohater, zaatakowała branżę z zaskoczenia. Dwie pierwsze odsłony cyklu, stworzone w studiu Rocksteady, odniosły niemały sukces i podbiły serca graczy na całym świecie. Prace nad Batman: Arkham Origins powierzono innemu deweloperowi – WB Games Montreal (wcześniej studio pracowało nad konwersją Batman: Arkham City na Wii U).

Akcja „trójki” toczy się pięć lat przed wydarzeniami w Batman: Arkham Asylum. W wigilijną noc niezbyt doświadczony jeszcze Batman musi zmierzyć się z najlepszymi zabójcami uniwersum DC, którzy są gotowi zrobić wszystko, by zgarnąć nagrodę za jego głowę, wyznaczoną przez Czarną Maskę – głównego antagonistę produkcji.

Wszystko wskazuje na to, że rozgrywka w Arkham Origins nie różni się mocno od tego, co znamy z poprzednich części serii. Nadal mamy do czynienia z soczystą grą akcji z widowiskowym i satysfakcjonującym modelem walki. Osoby przyzwyczajone do tej formuły, grając w Arkham Origins powinny poczuć się jak w domu. Prócz tego twórcy zaserwowali fanom świat dwukrotnie większy niż w Arkham City, system reputacji, tryb współpracy i kilka innych nowości. Planowanych jest pięć dodatków DLC do gry (m.in. pakiety skórek, arena treningowa oraz nowa mini-kampania), które będzie się dało nabyć oddzielnie lub w ramach przepustki sezonowej (18,99 euro, czyli jakieś 80 zł).

Jak nowe rozwiązania sprawdziły się w praktyce? Zapraszamy do zapoznania się z naszą recenzją Batman: Arkham Origins. Tradycyjnie najlepsze oferty na zakup gry znajdziecie w naszej porównywarce cenowej.