Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lipca 2013, 09:26

autor: Góral

Angry Birds Star Wars na konsolach? Gra pojawiła się w sklepie Amazon [news zakutalizowany]

Sklep Amazon zamieścił w swojej ofercie grę Angry Birds Star Wars w wersji na konsole obecnej generacji. Największy internetowy sprzedawca twierdzi, że tytuł ukaże się 29 października 2013 roku.

Firma Rovio potwierdziła poranne doniesienia sklepu Amazon. Pierwsza część gry Angry Birds Star Wars ukaże się 29 października 2013 roku w Stanach Zjednoczonych na konsolach Wii, Wii U, PlayStation 3, Vita, 3DS i Xbox 360. 1 listopada tytuł trafi na rynki pozostałych krajów.

Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy o kolejnej odsłonie serii Angry Birds, a tu nagle okazało się, że to jeszcze nie koniec wieści dotyczących planów wydawniczych firmy Rovio. Wydaje się, że część oparta na marce Star Wars pojawi się w tym roku również na konsolach.

Angry Birds Star Wars wkrótce na konsolach? - Angry Birds Star Wars na konsolach? Gra pojawiła się w sklepie Amazon [news zakutalizowany] - wiadomość - 2013-07-18
Angry Birds Star Wars wkrótce na konsolach?

Sklep Amazon zamieścił w swojej ofercie grę Angry Birds Star Wars w wersji na konsole Wii, Wii U, PlayStation 3, Vita, 3DS i Xbox 360. Mało tego, poznaliśmy nawet datę premiery – 29 października 2013 roku. Dodatkowo opublikowano projekt okładki, więc chyba nie jest to żaden błąd pracownika sklepu.

Zastanawiająca jest tylko cena, wynosząca blisko 40 dolarów (około 130 zł). W podobnej kwocie sprzedawana była gra Angry Birds Trilogy, ale w jej skład wchodziły trzy produkcje. Być może w tym przypadku chodzi więc o zestaw pierwszej i nadchodzącej drugiej odsłony Angry Birds Star Wars? Przypominamy, że „dwójka" ukaże się na urządzeniach mobilnych działających pod kontrolą systemu iOS 19 września.

Na oficjalne informacje musimy jeszcze poczekać. Można jednak podejrzewać, że koncern Activision i firma Rovio, zachęcone sukcesem Trilogy (ponad milion sprzedanych egzemplarzy), z pewnością nie poprzestaną na zestawie z 2012 roku.

Okładka gry Angry BIrds Star Wars w wersji na konsolę Xbox 360.
Okładka gry Angry BIrds Star Wars w wersji na konsolę Xbox 360.

Angry Birds Star Wars na konsolach? Gra pojawiła się w sklepie Amazon [news zakutalizowany] - ilustracja #3Pierwsza część gry Angry Birds ukazała się w grudniu 2009 roku na urządzeniach mobilnych firmy Apple. W późniejszym czasie tytuł został przeniesiony na wiele innych platform (konsole, Android, PC, itd.). W następnych latach pojawiały się kolejne odsłony serii. Najnowsza, Angry Birds Star Wars II, ukaże się 19 września bieżącego roku.