Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lipca 2013, 09:11

autor: Orlov

Odświeżony Flashback w wersji HD tej jesieni na PC i PlayStation 3

Ubisoft ogłosił nowe szczegóły dotyczące remake’u wydanej w 1992 roku klasycznej platformówki Flashback. Poznaliśmy orientacyjną datę premiery na PC i PlayStation 3, a także dodatkowe atrakcje które czekają nas przy jej okazji.

Nowy Flashback umożliwi nam klasyczną rozrywkę w nowoczesnej szacie graficznej. - Odświeżony Flashback w wersji HD tej jesieni na PC i PlayStation 3 - wiadomość - 2013-07-18
Nowy Flashback umożliwi nam klasyczną rozrywkę w nowoczesnej szacie graficznej.

Poznaliśmy orientacyjny termin debiutu Flashback- remake’u wprowadzającego w świat rozrywki HD wydaną w 1993 roku pierwotną wersję tytułu - w wersjach na PlayStation 3 i PC. Gra trafi na te platformy sprzętowe jesienią tego roku, czyli sporo później niż na konsolę Xbox 360, gdzie pojawi się 21 sierpnia w ramach Summer of Arcade. Niezależnie od wersji, nowy Flashback będzie oferowany wyłącznie w dystrybucji cyfrowej, czyli za pośrednictwem takich usług jak PSN, Xbox Live czy Steam.

Co więcej, francuski deweloper pokusił się o miły gest w stronę fanów klasycznego grania, a także tych dopiero poznających historię gier wideo. Do pakietu z odświeżonym Flashback dołączona zostanie oryginalna wersja produkcji, co zgodnie z tytułem gry pozwoli nam na swoistą retrospekcję i podroż 20 lat wstecz, by zapoznać się z kultową grą w jej pierwotnej postaci.

Odświeżony Flashback w wersji HD tej jesieni na PC i PlayStation 3 - ilustracja #2
Odświeżony Flashback w wersji HD tej jesieni na PC i PlayStation 3 - ilustracja #3

Warto wspomnieć, że nowa wersja Flashback nie sprowadzi się jedynie do wyższej rozdzielczości czy poprawionej oryginalnej grafiki. Gracze mogą liczyć na stworzoną od podstaw, dostosowaną do dzisiejszych standardów oprawę wizualną. Mariaż z technologią HD nie pozbawił na szczęście tytułu klasycznego stylu rozgrywki – wciąż będziemy mieli do czynienia z charakterystycznym dla tamtych lat sidescrollerem.

Flashback w wersji HD zadebiutuje najpierw na konsoli Xbox 360, 21 sierpnia tego roku, w cenie 800 punktów Microsoftu. Użytkownicy PlayStation 3 i PC muszą czekać cierpliwie do jesieni. Po więcej informacji na temat tego, czego możecie oczekiwać po Flashback, zapraszamy do spisanych przez naszą redakcję pierwszych wrażeń z gry.