Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 grudnia 2012, 10:04

autor: Góral

Rockstar pracuje nad nowym silnikiem graficznym i usprawnia obecne technologie

Firma Rockstar rozpoczęła poszukiwania utalentowanych osób, które pomogą jej stworzyć nowy, potężny silnik graficzny. Technologia ma współpracować ze sprzętem wysokiej klasy, a także konsolami obecnej i przyszłej generacji. Potrzebni są też ludzie do rozwijania obecnych rozwiązań, w tym sieciowi programiści i osoby odpowiedzialne za fizykę.

Twórcy gry Grand Theft Auto V - studio Rockstar North, a także autorzy silnika RAGE, napędzającego chociażby Red Dead Redemption - zespół Rockstar San Diego, zatrudnią specjalistów do pracy nad nowymi technologiami. Ogłoszenie, zamieszczone na oficjalnej stronie firmy, mówi o programiście, którego zadaniem będzie dopieszczanie jądra silnika graficznego nowej generacji. Kolejna oferta skierowana jest do osób, znających się na fizyce.

Grand Theft Auto V zadebiutuje na rynku w przyszłym roku - Rockstar pracuje nad nowym silnikiem graficznym i usprawnia obecne technologie - wiadomość - 2012-12-12
Grand Theft Auto V zadebiutuje na rynku w przyszłym roku

O ile pierwsze ogłoszenie jasno sugeruje, że uznany deweloper dłubie już przy silniku graficznym nowej generacji, tak druga propozycja skupia się na udoskonalaniu obecnej technologii – RAGE. Oprócz kilkuletniego doświadczenia, przynajmniej jednego wydanego projektu na konsole Xbox 360 i PlayStation 3, firma wymaga także komunikatywności, gdyż osoba odpowiedzialna za implementację fizyki będzie blisko współpracować z programistami, grafikami i resztą zespołu. Zapewne chodzi o powstające Grand Theft Auto V. Dodatkowo Rockstar poszukuje też programisty, który zajmie się kwestiami sieciowymi w grze na obecne konsole. Można więc gdybać o multiplayerze w nowym GTA, ewentualnie sequelu Red Dead Redemption, o którym mówi się w kuluarach branży.

Jak widać, firma ostro idzie do przodu, przygotowując się pod przyszłe projekty i dopieszczając obecne. Na tę chwilę wiemy, że Rockstar pracuje nad grą Grand Theft Auto V, która ujrzy światło dzienne wiosną przyszłego roku na PS3 i X360. Rozważane są też wersje gry na komputery PC i Wii U. Natomiast kilkanaście dni temu wydano Grand Theft Auto: Vice City na urządzenia mobilne (iOS).