Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 listopada 2012, 10:35

autor: Sarge

Rockstar Games „rozważa” wydanie gry Grand Theft Auto V na PC i Wii U

Jak bumerang powraca temat pecetowej wersji Grand Theft Auto V. Dan Houser z firmy Rockstar Games potwierdził, że wydawca „rozważa” wydanie gry nie tylko na PC, ale także na Wii U. W tej chwili nic jednak nie jest pewne i na ewentualne ogłoszenia w tej sprawie musimy jeszcze poczekać.

Dan Houser z firmy Rockstar Games udzielił wywiadu serwisowi IGN, w którym wypowiedział się m.in. na temat ewentualnego wydania gry Grand Theft Auto V w wersji na PC i Wii U. Twórcy nie wykluczają takiej ewentualności i wszystko jeszcze może się zdarzyć.

Houser w taki sposób odpowiedział na pytanie o ewentualną możliwość stworzenia wersji na PC oraz Wii U: „Wszystko jest do rozważenia. To wszystko, co mogę powiedzieć. Główną kwestią jest to, że nie jesteśmy… że jesteśmy wydawcą typu third party. Nie jesteśmy Nintendo, nie jesteśmy Sony, nie jesteśmy Microsoftem. Kochamy je wszystkie na różne sposoby. Jednak możemy zrobić cokolwiek chcemy, jeśli tylko pojawiają się odpowiednie możliwości biznesowe i szansa na znalezienie rynku. Jeśli to by oznaczało sprzęty firmy Apple, dostarczylibyśmy coś na nie. Gdziekolwiek byłoby to możliwe.”

GRAND THEFT AUTO V :
  • Premiera: wiosna 2013 roku.
  • Platformy docelowe: PlayStation 3, Xbox 360.
  • Od kilkunastu dni można składać zamówienia przedpremierowe.

Oznacza to, że żaden scenariusz nie jest jeszcze wykluczony, choć Grand Theft Auto V zapowiedziano na razie tylko na PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Wydawca ewidentnie rozważa jednak wprowadzenie na rynek wersji pecetowej, która polskich graczy interesuje najbardziej. To niewielki postęp względem niedawnego stanowiska, kiedy sam deweloper stwierdził, że „obecnie koncentruje się na konsolach i nie ma żadnych wieści na temat edycji na komputery”.

Grand Theft Auto V zadebiutuje wiosną 2013 roku na PlayStation 3 oraz Xboksie 360. W ostatnim czasie firma Rockstar Games przerwała milczenie i w sieci pojawia się coraz więcej informacji o piątej odsłonie niezwykle popularnej serii. Po ich podsumowanie zapraszamy do obszernej zapowiedzi serwisu gry-online.pl.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V