Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 października 2012, 08:21

autor: Hed

Rockstar: GTA V wyjdzie wiosną 2013 roku. Komentarz w sprawie PC

Firma Rockstar Games potwierdziła oficjalną datę premiery Grand Theft Auto V – gra wyjdzie wiosną 2013 roku na Xboksie 360 i PlaStation 3. Producent skomentował też liczne pytania o wersję pecetową, pisząc, że na razie nie ma w jej sprawie żadnych informacji do przekazania.

Oficjalna data premiery Grand Theft Auto V – wiosna 2013 roku. - 2012-10-31
Oficjalna data premiery Grand Theft Auto V – wiosna 2013 roku.
GTA V
  • Rockstar potwierdził, że gra trafi do sprzedaży wiosną 2013 roku
  • Zamówienia przedpremierowe będzie można składać od 5 listopada

Grand Theft Auto V trafi do sprzedaży wiosną 2013 roku na Xboksie 360 i PlayStation 3. Datę premiery gry potwierdziła firma Rockstar Games na swojej stronie internetowej, po tym jak podał ją sklep GAME i wcześniej polska strona fanowska. Co ciekawe, deweloper odniósł się w komentarzach do licznych pytań o wersję pecetową, pisząc, że obecnie koncentruje się na konsolach i nie ma żadnych wieści na temat edycji na komputery.

Komentarz w sprawie GTA V na PC wydaje się dość chłodny, ale przynajmniej nie jest próbą odcięcia się od takich planów. Można ostrożnie założyć, że Rockstar planuje wydać grę według wypracowanej wcześniej tradycji – najpierw na konsolach i po jakimś czasie na komputerach. W tym momencie musi wystarczyć nam to, że zamówienia na konsolową wersję piątej części Grand Theft Auto będzie można składać od 5 listopada tego roku.

Rockstar: GTA V wyjdzie wiosną 2013 roku. Komentarz w sprawie PC - ilustracja #2

„Grand Theft Auto V korzysta z wszystkiego, czego nauczyliśmy się o tworzeniu gier z otwartym światem” – zapewnił w informacji prasowej Sam Houser, założycieł Rockstar Games. Piątą część wyprodukuje oddział, który odpowiada za stworzenie całej marki, czyli Rockstar North. Dostaniemy podobno największą i najambitniejszą grę w historii serii, rozgrywającą się w świecie o olbrzymiej skali – od szczytów górskich, aż po morskie głębiny.

Rockstar: GTA V wyjdzie wiosną 2013 roku. Komentarz w sprawie PC - ilustracja #3Zanim nadejdzie czas Grand Theft Auto V, będzie okazja, żeby przypomnieć sobie jedną z bardziej lubianych odsłon serii. Mowa oczywiście o Vice City, która trafi na urządzenia mobilne z systemami iOS lub Android. Data premiery tego remake’u nie została podana, ale można spodziewać się go w nadchodzących tygodniach.

  1. Rockstar potwierdza datę premiery GTA V