Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 października 2012, 08:24

autor: luckie

Premiera Assassin's Creed III – rewolucja zaczęła się od opanowania Xboksa 360 i PlayStation 3

Swoją premierę ma dzisiaj Assassin’s Creed III – jeden z najważniejszych tegorocznych tytułów. Na półki sklepowe trafiły już edycje na Xboksa 360 i PlayStation 3. Tradycyjnie wersja na PC pojawi się z pewnym opóźnieniem – pecetowcy muszą zaczekać do 23 listopada.

Finał sagi Assassin's Creed czas zacząć - 2012-10-31
Finał sagi Assassin's Creed czas zacząć

Rewolucję czas zacząć. Posiadacze konsol Xbox 360 i PlayStation 3 ruszają dziś do walki z uciskiem i niesprawiedliwością lub, bez zbędnego patosu, zaczną zabawę z Assassin’s Creed III – jedną z najbardziej oczekiwanych gier tego roku. Pecetowcy dołączą do nich za niecały miesiąc – 23 listopada, a w późniejszym terminie swoją wersję gry dostaną także użytkownicy Wii U. Konsolową edycję Assassin’s Creed III możecie kupić w Sklepie GRY-OnLine za 219,90 zł:

Przygody Desmonda Milesa mają się ku końcowi. Czy zdoła on ocalić świat? - 2012-10-31
Przygody Desmonda Milesa mają się ku końcowi. Czy zdoła on ocalić świat?

Assassin’s Creed III (X360 i PS3)

  • Producent: Ubisoft Montreal
  • Polski wydawca: Ubisoft Polska
  • Wersja językowa: polska (napisy)
  • Sugerowana cena: 249,90 zł

Trzecia część serii Assassin’s Creed zamyka rozpoczęty w 2007 roku wątek Desmonda Milesa i grupy współczesnych asasynów próbujących powstrzymać nadciągający koniec świata. Czy im się to uda? Konsolowi gracze mogą przekonać się o tym osobiście już dziś (lub jutro, biorąc pod uwagę, że grę da się ukończyć w ciągu niecałej doby).

Jednak chyba ważniejszy, a dla wielu z pewnością ciekawszy, okaże się wątek półindianina imieniem Ratohnhaké:ton (dla anglojęzycznych przyjaciół, Connor Kenway), osiemnastowiecznego przodka Desmonda. Bierze on czynny udział w rewolucji amerykańskiej, za którą kryje się odwieczny konflikt asasynów i templariuszy. Wojna o niepodległość USA toczyła się na lądzie i morzu, zatem w grze nie mogło zabraknąć spektakularnych bitew oraz starć okrętów, w których gracze osobiście chwycą za ster. Miłośnicy serii odnajdą w „trójce” ulubione elementy rozgrywki – otwarty świat, swobodną wspinaczkę, widowiskową walkę oraz masę atrakcji pobocznych.

Assassin's Creed III rozwija znaną formułę rozgrywki i uzupełnia ją o masę nowości - 2012-10-31
Assassin's Creed III rozwija znaną formułę rozgrywki i uzupełnia ją o masę nowości

Multiplayer powraca z dwoma nowymi trybami gry – Wolfpack i Domination. Pierwszy polega na współpracy w celu szybkiego zlikwidowania jak największej liczby celów sterowanych przez komputer. Drugi stawia naprzeciw siebie dwie drużyny graczy, które walczą o dominację nad kilkoma kluczowymi punktami na mapie. Ogólne założenia multiplayera są proste: wykonując efektowne zabójstwa awansujemy na kolejne poziomy doświadczenia, co odblokowuje różne bonusy i ulepszenia postaci.

Multiplayer oprócz typowej rywalizacji da możliwość współpracy ze znajomymi - 2012-10-31
Multiplayer oprócz typowej rywalizacji da możliwość współpracy ze znajomymi

Debiut Assassin’s Creed III nie oznacza końca prac nad grą. Wystarczy zauważyć, że twórcy zostali już zmuszeni opublikować pierwszy duży patch, łatający sporo technicznych błędów, na które narzekali recenzenci (m.in. problemy z zacinaniem się postaci, niedziałające animacje i wiele innych.)

Ponadto studio Ubisoft Montreal zapowiedziało 5 dodatków DLC, w tym mini trylogię zatytułowaną Tyrania króla Waszyngtona. Będzie to spekulacja na temat, co by było gdyby bohater wojny o niepodległość USA, Jerzy Waszyngton, uległ pokusie władzy i został monarchą nowo powstałego państwa. Dostęp do wszystkich pięciu zapewnia tzw. „Season Pass” kosztujący 30 dolarów lub 2400 punktów Microsoftu (kupując dodatki pojedynczo zapłacilibyśmy o 25% więcej). Z kolei nabywcy Assassin’s Creed III w wersji na konsolę Sony otrzymają ekskluzywną zawartość z misjami traktującymi o zdrajcy sprawy amerykańskiej, Benedykcie Arnoldzie.

Assassin's Creed: Liberation pokazuje na ile stać konsolę przenośną PlayStation Vita - 2012-10-31
Assassin's Creed: Liberation pokazuje na ile stać konsolę przenośną PlayStation Vita

Premierze dużej „trójki” towarzyszy wydanie spin-offa cyklu – Assassin’s Creed III: Liberation, przeznaczonego na konsolę przenośną PlayStation Vita. Pozwala on po raz pierwszy w serii wcielić się w kobietę – mającą francuskie korzenie Aveline de Grandpré. Akcja toczy się równolegle do przygód Connora, którego protagonistka Liberation spotyka na swojej drodze.

Na deser prezentujemy dwa oficjalne zwiastuny Assassin’s Creed III. Pierwszy, europejski, widzieliśmy już wcześniej. Natomiast drugi przygotowano z myślą o rynku amerykańskim.

Assassin’s Creed III z pewnością okaże się sukcesem dla firmy Ubisoft. Mimo, że poprzednia odsłona sagi, Assassin’s Creed: Revelations, ukazała w zeszłym roku, przedstawiciele Ubisoftu zapewniają, że prace nad tytułem rozpoczęte zostały zaraz po premierze „dwójki”, która miała miejsce w listopadzie 2009 roku. Niedawno wydawca pochwalił się rewelacyjnymi wynikami przedsprzedaży najnowszej części cyklu, która dwukrotnie przebiła pod tym względem rekordowe Revelations. Raczej wątpliwe jest, by Assassin’s Creed III miał być ostatnią odsłoną serii. Choć wątek Desmonda został zakończony, twórcy nie wykluczają powstania innych produkcji osadzonych w tym uniwersum – wciąż znajdzie się sporo miejsca na przeżywanie wspomnień innych asasynów. Zresztą, czy możecie sobie wyobrazić, by ludzie z Ubisoftu porzucili tak popularną markę w kwiecie jej młodości? U nas finał przygód Desmonda otrzymał ocenę 8,5/10, po szczegóły odsyłamy Was do recenzji.