Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 października 2012, 21:48

autor: luckie

Assassin's Creed III – zwiastun na premierę po polsku

Na tydzień przed premierą Assassin’s Creed III studio Ubisoft Montreal zdecydowało się pokazać premierowy trailer gry. Czy widowiskowe sceny, klimatyczna muzyka i podniosły komentarz (z napisami po polsku) ostatecznie przekonają do zakupu wszystkich niezdecydowanych?

Assassin's Creed III – zwiastun na premierę po polsku - ilustracja #1
Assassin's Creed III ostatecznie zakończy historię Desmonda

Już za tydzień na półki sklepowe trafi Assassin’s Creed III, w związku z czym studio Ubisoft Montreal opublikowało premierowy zwiastun produkcji. Widowiskowym scenom z gry towarzyszy klimatyczny utwór zespołu Imagine Dragons – Radioactive, oraz motywujący do walki o wolność komentarz starego Indianina. Polski oddział firmy Ubisoft zajmujący się dystrybucją Assassin’s Creed III w naszym kraju zadbał, by w trailerze znalazły się napisy po polsku.

Assassin’s Creed III w Polsce:

  • 31 października ukaże się w wersji na Xboksa 360 i PlayStation 3
  • 22 listopada do rewolucji dołączą pecetowcy, a tydzień później, 30 listopada, posiadacze Wii U
  • Wydawcą jest firma Ubisoft Polska
  • Gra będzie zlokalizowana kinowo (polskie napisy)
  • W ciągu sześciu miesięcy od premiery pojawi się 5 dodatków DLC

Assassin’s Creed III zamyka historię Desmonda i wiszącej nad światem groźby zagłady. Jednak tym, co najbardziej interesuje większość graczy jest wątek osadzony w czasach wojny o niepodległość USA. Gracze prześledzą losy nowego bohatera serii – Connora, który podejmuje walkę z niesprawiedliwością i uciskiem. Twórcy zadbali, żeby rewolucję amerykańską przedstawić z jak największym rozmachem – w spektakularnych bitwach weźmie udział około 2,5 tysiąca żołnierzy jednocześnie. Wojna toczyć się będzie nie tylko na lądzie, ale i na morzu – jako kapitan statku Connor weźmie udział w starciach okrętów. W miarę postępu w grze będziemy świadkami wielu historycznych wydarzeń – słynnej „herbatki” bostońskiej, oblężenia Bostonu, czy pożaru Nowego Jorku. Twórcy chwalą się dokładnym odwzorowaniem realiów i postaci historycznych, takich jak Jerzy Waszyngton czy Benjamin Franklin.

Studio Ubisoft postarało się także o usprawnienie mechaniki gry, w tym takich aspektów jak walka, i swobodne poruszanie się po lasach oraz terenach zabudowanych. Użycie usprawnionej wersji silnika AnvilNext umożliwiło nie tylko dodanie ostrzejszych tekstur i setek nowych animacji, ale również zaimplementowanie zmiennych pór roku, które oprócz tego, że wpływają na wygląd otoczenia, dają dodatkowe opcje taktyczne.

Assassin’s Creed III jest jedną z najbardziej oczekiwanych premier tego roku. Już za tydzień dowiemy się, czy gra spełni pokładane w niej oczekiwania i godnie zwieńczy rozpoczętą w 2007 roku serię. Niewykuczone jednak, że w przyszłości usłyszymy jeszcze o innych tytułach osadzonych w uniwersum cyklu, bowiem „trójka” ma zostawić nieco miejsca na poboczne historie uzupełniające temat odwiecznej wojny Templariuszy z Asasynami.