Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 października 2012, 09:16

autor: Hed

Dead Island Riptide będzie mroczniejszy, ale wciąż kolorowy

Jeden z producentów Dead Island Riptide powiedział, że gra studia Techland będzie kolorowa i ładna tylko na zewnątrz. Sama fabuła ma być jeszcze mroczniejsza niż w pierwowzorze. Dowiedzieliśmy się też, czemu twórcy pozostali przy podobnym, tropikalnym miejscu akcji.

Dead Island Riptide będzie mroczniejszy, ale wciąż kolorowy - ilustracja #1
Dead Island Riptide – kolorowy, ale mroczny.
Dead Island Riptide

Gra będzie miała mroczniejszą fabułę, ale pozostanie kolorowa na zewnątrz.

Powrót do tropików wynika z chęci wyjścia naprzeciw fanom.

Piękno nowej wyspy zostanie skontrastowane z naturalnymi kataklizmami i zombie.

W Dead Island Riptide poznamy mroczniejszą historię niż w pierwowzorze, rozgrywającą się na malowniczej wyspie. Tak twierdzi Sebastian Reichert z firmy Deep Silver, który w rozmowie z serwisem VG247 opowiedział o grze. „Jeśli chodzi o fabułę, ‘mroczniejsza’ to dobry opis tego, dokąd zmierzamy, ale oczywiście na zewnątrz pozostajemy kolorowi i piękni” – wytłumaczył producent. W nowej historii pojawi się piąty bohater, o którym jeszcze niewiele wiadomo.

Reichert wyjaśnił, że powrót serii do tropików to próba wyjścia naprzeciw oczekiwaniom fanów. Gracze chcieli więcej Dead Island jak najszybciej, a stworzenie nowej scenerii zajęłoby zbyt wiele czasu. „Pytanie brzmiało, czy mamy pomysły, aby w tym samym środowisku pokazać coś innego, czy może musimy zmienić tło akcji?”. Nowa wyspa i różne dodatki – a w szczególności łodzie, obrona baz i lepszy system rozwoju postaci - sprawią, że rozgrywka będzie świeża.

Wyspa Palanai będzie bardziej pierwotna od Banoi, gdzie mieścił się ekskluzywny ośrodek wypoczynkowy. Jak mówi Reichert, jego obecność pomogła zbudować kontrast między pięknem, często tworzonym przez ludzi, a koszmarem związanym z pojawieniem się zombie. W Riptide zestawione zostanie raczej samo piękno wyspy ze skutkami naturalnych kataklizmów: sztormów, monsunów, czy deszczu. Swoją niszczycielską siłę pokażą ponownie także nieumarli.

Dead Island Riptide to poboczna odsłona gry akcji o zombie wrocławskiego studia Techland, którą na świecie wydaje firma Deep Silver. Wybierzemy się w niej na kolejną wyspę z archipelagu Banoi, aby zmierzyć się z zombie i poznać dalsze losy czwórki bohaterów Dead Island. Nowe tereny będą często zalane, co wpłynie znacząco na rozgrywkę. Jednym z pomysłów na urozmaicenie zabawy są sceny obrony „fortów”. Dead Island Riptide wyjdzie w 2013 roku na PC, Xboksie 360 i PlayStation 3.

  1. Dead Island Riptide - powracamy na Martwą Wyspę