Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 października 2012, 09:20

autor: Góral

Assassin's Creed III - zdrajca Benedict Arnold pojawi się tylko na PlayStation 3

Ubisoft, producent i wydawca gry Assassin’s Creed III, ujawnił dodatkowe misje do nachodzącej gry w wersji na konsolę PlayStation 3. Rozszerzenie ukaże historię Benedicta Arnolda, jednego z najsłynniejszych zdrajców w historii ludzkości.

Assassin's Creed III to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier bieżącego roku. Na początku października dowiedzieliśmy się, że produkcja otrzyma kilka dodatków, a teraz ujawniono cztery nowe misje opowiadające o Benedictcie Arnoldzie, dedykowane konsoli PlayStation 3. W odróżnieniu od rozszerzenia Tyrania króla Waszyngtona, przedstawiającego alternatywną wersję rewolucji amerykańskiej, dodatkowe zadania skupią się na faktycznych wydarzeniach.

Assassin's Creed III - zdrajca Benedict Arnold pojawi się na PlayStation 3 w czterech ekskluzywnych misjach - ilustracja #1
Assassin’s Creed III pełne będzie przemocy i… dodatków.

Scenarzysta gry, Matt Turner, powiedział, że w wielu scenach postacie wypowiadają prawdziwe kwestie, a wydarzenia odwzorowane są na tyle precyzyjnie, na ile pozwalają księgi historii. Generał Washington zleca Connorowi zadanie ujawnienia Arnolda jako zdrajcy. Trzeba będzie więc przedostać się za linie wroga, zdobyć informacje i zlikwidować szpiegów. Wydarzenia rozgrywają się w West Point w roku 1780. Wszystko to umieszczone będzie od razu na płycie i zapewni około godziny dodatkowej zabawy.

Assassin's Creed III ukaże się na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360 31 października w polskiej wersji językowej (napisy). Edycja na komputery PC zadebiutuje pod koniec listopada. W późniejszym czasie gra zostanie wydana także na Wii U.

Benedict Arnold był generałem w wojsku Armii Kontynentalnej, dowodzonej przez George'a Washingtona. W 1780 roku objął dowództwo fortu w West Point, w stanie Nowy Jork i zdradził Amerykanów na rzecz Brytyjczyków, za co dostał nagrodę pieniężną i stopień generała brygady w nowym wojsku. Zmarł w 1801 roku w Londynie.