Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 października 2012, 19:48

autor: Hed

Assassin’s Creed III jest najczęściej zamawianą grą w historii Ubisoftu

Assassin’s Creed III jest najczęściej zamawianą przedpremierowo grą w historii firmy Ubisoft. Wydawca twierdzi, że liczba zamówień jest dwukrotnie wyższa od rezultatu Assassin’s Creed: Revelations, czyli ubiegłorocznej odsłony serii. Czyżby szykowała się największa produkcja w historii marki?

Assassin’s Creed III bije rekordy przedsprzedaży Ubisoftu.  - 2012-10-25
Assassin’s Creed III bije rekordy przedsprzedaży Ubisoftu.

Ubisoft podał, że Assassin’s Creed III jest najczęściej zamawianą przedpremierowo grą w historii firmy. Liczba zamówień tego typu jest dwukrotnie większa od wyniku, jaki osiągnął Assassin’s Creed: Revelations, który wcześniej ustanowił podobny rekord. To oznacza, że w przyszłym tygodniu ogólny wynik sprzedażowy marki, wynoszący 40 milionów egzemplarzy, znacznie wzrośnie. Wielu graczy ponownie skorzysta też z Animusa, aby poznać historię nowego asasyna.

Duże zainteresowanie marką potwierdził Tony Bartel, szef sieci sklepów GameStop, w których trzecia odsłona serii sprzedaje się o 100% lepiej niż ubiegłoroczne wydanie Assassin’s Creed. Z tego względu, Bartel nie boi się określać gry jednym z najważniejszych tytułów tego roku. Jego zdaniem ogromne znaczenie ma także to, że Ubisoft szykuje sporo dodatków po premierze. Ważną rolę odegra ogromna machina marketingowa, która ruszyła wiele tygodni temu.

Nie ma wątpliwości, że Assassin’s Creed III otrzyma duże wsparcie. Jakiś czas temu Ubisoft zapowiedział przecież 5 DLC, z których część pokaże alternatywny przebieg historii. Będzie można kupować je pojedynczo lub w ramach tak zwanej przepustki sezonowej. Gra otrzyma też kilka ekskluzywnych misji na PlayStation 3, koncentrujących się na postaci Benedykta Arnolda.

Assassin’s Creed III jest najczęściej zamawianą grą w historii Ubisoftu - ilustracja #3W trzeciej odsłonie Assassin’s Creed poznamy historię Connora, asasyna żyjącego w Ameryce Północnej w XVIII wieku. Ubisoft szykuje sporo nowości – system chodzenia po drzewach, bitwy lądowe i morskie, odświeżony tryb multiplayer oraz dziesiątki innych atrakcji. Assassin’s Creed III wyjdzie 30 października na Xboksie 360 i PlayStation 3. Edycja pecetowa pojawi się niespełna miesiąc później (23 listopada), a wydanie na Wii U 30 listopada.

  1. Oficjalna strona Assassin’s Creed III
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Assassin's Creed III

Assassin's Creed III