Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 października 2012, 19:30

autor: Ender

Dishonored – Bethesda zapowiedziała trzy zestawy DLC dla gry

Firma Bethesda zapowiedziała, że gra Dishonored w najbliższych miesiącach doczeka się trzech zestawów DLC. Pierwszy dodatek ukaże się w grudniu i będzie zestawem wyzwań, które przetestują umiejętności graczy. Dwa pozostałe ukaże się w przyszłym roku i będą zupełnie nowymi scenariuszami fabularnymi.

Dishonored będzie niewątpliwym kandydatem do tytułu gry roku w wielu serwisach branżowych - 2012-10-25
Dishonored będzie niewątpliwym kandydatem do tytułu gry roku w wielu serwisach branżowych

Chociaż kurz po premierze Dishonored nie zdążył jeszcze całkiem opaść i wciąż pojawiają się kolejne optymistyczne recenzje tej produkcji (w naszej tytuł otrzymał ocenę 9,5), to wygląda na to, że firma Bethesda już patrzy w przyszłość i chcę zadbać o to byśmy zbyt szybko nie zapomnieli o przygodach Corvo. W oficjalnej informacji prasowej producent zapowiedział bowiem premierę trzech zestawów DLC.

Pierwszy z nich, zatytułowany Dishonroed: Dunwall City Trials, ukaże się w grudniu tego roku i zawierać ma dziesięć map z wyzwaniami, które przetestują naszą szybkość, umiejętności walki oraz skradania się. W trakcie misji zmierzymy się, między innymi, z falami przeciwników na zamkniętej arenie oraz będziemy starać się dotrzeć w określonym czasie z jednego punktu lokacji do drugiego. Dodatek wprowadzi nowe osiągnięcia i trofea oraz pozwoli na porównywanie wyników ze znajomymi, dzięki sieciowym tablicom najlepszych graczy. Cenę Dunwall City Trials ustalono na 400 punktów Microsoftu lub 4,99 dolarów (ok. 15 zł).

Dwa pozostałe DLC ukażą się w przyszłym roku i będą fabularnymi mini kampaniami, umożliwiającymi nam przemierzenie nowych fragmentów świata gry. W pierwszym z dodatków poznamy bliżej Dauda, lidera grupy skrytobójców, posiadających nadnaturalne umiejętności. Twórcy obiecują, że decyzje jakie podejmiemy w trakcie przygody będą miały istotny wpływ na jej zakończenie. Szczegóły dotyczące drugiego fabularnego rozszerzenia nie są jeszcze znane, podobnie zresztą jak cena obu z nich.

Na koniec warto dodać, że Dunwall City Trials zadebiutuje jednocześnie na trzech platformach (PC, Xbox 360 i PlayStation 3). Gracze nie będą więc mieli powodów do narzekań związanych z umowami na czasową wyłączność zawieranymi przez Bethesdę z np. Microsoftem, jak miało to miejsce w przypadku innych gier dewelopera, takich jak The Elder Scrolls V: Skyrim.

  1. Thief w morderczym wydaniu - recenzja gry Dishonored