Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 października 2012, 12:05

autor: Aver

Polska premiera gry Dishonored

Dziś ma miejsce polska premiera produkcji Arkane Studios – Dishonored, w której wielu upatruje głównego kandydata do miana gry roku. Tytuł dostępny jest w wersjach na PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3, a o jego polską wersję (z napisami) zadbał wydawca – firma Cenega.

Trzy dni po amerykańskiej premierze, Dishonored debiutuje w Europie, a więc także w Polsce. W naszym kraju wydawcą przygód Corvo Attano jest firma Cenega, która zadbała o kinową lokalizację tytułu (z napisami).

Polska premiera gry Dishonored - ilustracja #1
Corvo przybył do Polski

W grze studia Arkane wcielamy się w Corvo Attano, Lorda Protektora cesarzowej fikcyjnego państwa Gristol, którego stolica – Dunwall – wzorowana jest na XVII-wiecznym Londynie z dodatkiem elementów steampunku. Nasz bohater zostaje oskarżony o zamordowanie swojej pani i skazany na śmierć. Jednak przed wykonaniem wyroku udaje mu się zbiec z więzienia, po czym wyrusza w poszukiwaniu prawdy.

Dishonored została oficjalnie zapowiedziana w lipcu 2011 roku, ale oczekiwanie na jej premierę wzrosło zwłaszcza po zaprezentowaniu pięciominutowego zwiastuna w kwietniu tego roku. Kolejne zapowiedzi tylko dodawały oliwy do ognia – tytuł otrzymał wiele nominacji do Games Critics Awards 2012 na targach E3 i zdominował rozdanie nagród na gamescom 2012. W końcu, w ostatnim czasie pojawiła się czterczęściowa seria dzienników twórców, a także niezwykle klimatyczny miniserial „Opowieści z Dunwall”.

Czy Dishonored zostanie grą roku? Patrząc na średnią ocen w serwisie Metacritic – na poziomie 91 punktów na 100 dla wersji na PC, znak zapytania wydaje się zbędny. Tytuł Arkane Studios jest tam najlepiej ocenianą grą 2012 roku, wyprzedzając o jeden punkt Guild Wars 2 i o dwa punkty XCOM: Enemy Unknown.

Dishonored dostępny jest na PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Grę można kupić m.in. w Sklepie GRY-OnLine. Posiadaczy komputerów stacjonarnych z pewnością ucieszy fakt, że w porównaniu z innymi wydaniami, wersja na ich platformę posiada więcej opcji konfiguracji. Od jakiegoś czasu znamy jej wymagania sprzętowe, a dziś udostępniliśmy także materiał poświęcony porównaniu ustawień graficznych.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Dishonored

Dishonored