Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 października 2012, 11:55

autor: sathorn

Dishonored - amerykańska premiera i zachwyty prasy branżowej

Wraz z premierą Dishonored za oceanem, w sieci pojawiły się pierwsze recenzje tego wielce wyczekiwanego tytułu. Wydźwięk większości z nich jest zdecydowanie pozytywny. Co najbardziej podoba się recenzentom?

Za oceanem odbyła się dziś premiera jednej z najbardziej oczekiwanych gier tego roku - Dishonored. Pojawiły się już pierwsze recenzje. Jakie są wrażenia branżowych dziennikarzy? Póki co twórcy ze studia Arkane mają powody do zadowolenia – ze świecą szukać sceptyków.

Dishonored - amerykańska premiera i zachwyty prasy branżowej - ilustracja #1
Wszystko wskazuje na to, że Dishonored to świetna gra akcji

Znany z surowych ocen magazyn Egde ocenił tytuł wydawany przez firmę Bethesda na 9/10. Szczególną uwagę zwrócono na czystą radość płynącą z używania mocy głównego bohatera – Corvo. Z kolei redaktorkę serwisu The Escapist urzekł fakt, że Dishonored sprawia, iż szybko czujemy się częścią miasta Dunwall, jego mieszkańcem, a nie wyłącznie gościem.

Brytyjski IGN (9,2/10) mówi wprost o „oddechu świeżego powietrza”, chociaż zwraca uwagę na przewagę rozgrywki nad historią przedstawioną w grze. Official Xbox Magazine stwierdza wręcz, że mechanika w Dishonored jest tak dobra, że zaraz po skończeniu gry poczujemy swędzenie mówiące nam, że powinniśmy byli zrobić to lepiej. Po czym zaczniemy grać od początku.

Dishonored - amerykańska premiera i zachwyty prasy branżowej - ilustracja #2
Czekamy na pierwsze wyniki sprzedaży. Dobre gry mają tendencję do podbijania serc graczy, ale nie portfeli

”Arkane Studios stworzyło najprawdopodobniej najlepszą tegoroczną nową markę. Dzięki dodaniu elementów z najlepszych i największych gier tej generacji ta przygoda chwyta cię i nie pozwala odejść” – Official Xbox Magazine

Serwis Destructoid, który nagrodził Dishonored wysoką „dziewiątką”, nazywa dzieło Arkane Studios „wyczekiwaną grą 2012 roku”. Recenzent chwali tytuł za mieszane agresywno-nieagresywne podejście do rozgrywki i niezłą intrygę. Obecna generacja to jednak nie tylko bezpośrednie podejście i proste strzelaniny.

Game Informer wspomina o małych problemach, na jakie cierpią posiadacze gry w wersji na konsole Xbox 360 czy PlayStation 3. Dishonored wygląda na tych platformach gorzej i zdarzają się spadki płynności, szczególnie na sprzęcie Sony. Przekaz jest jasny – jeżeli możecie, grajcie na komputerach osobistych.

Oceny Dishonored w wybranych serwisach:

Dishonored ukaże się w Europie 12 października 2012 roku. Gra zostanie wydana na komputery osobiste, Xboksa 360 i PlayStation 3 w polskiej wersji językowej z napisami.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Dishonored

Dishonored