Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 października 2012, 11:10

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Resident Evil 6 zawiera dodatki DLC na płycie z grą?

W sieci pojawiły się doniesienia mówiące o tym, jakoby na płycie z grą Resident Evil 6 znajdowała się już dodatkowa zawartość, która potem miałaby być wypuszczana w formie płatnych DLC. Firma Capcom wystosowała oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

Grupa moderów poinformowała, że na płycie z grą Resident Evil 6 znalazła się zablokowana zawartość, która mogłaby być wprowadzona do tej produkcji w przyszłych dodatkach DLC. Firma Capcom potwierdziła część spekulacji.

Wśród zablokowanej zawartości miałyby się znaleźć m.in. poziom trudności No Hope, dodatkowe stroje dla postaci, okrzyki bojowe oraz animacje ciosów w walce wręcz. Jednak tego typu dodatki równie dobrze mogą być odblokowywane dla osób zarejestrowanych na stronie residentevil.net, pełniącej funkcję swego rodzaju serwisu społecznościowego dla fanów serii. Nie można ich więc traktować jako klasyczny dodatek DLC. Wszystkie te elementy zostały zaprezentowane na filmach widocznych w tej wiadomości. Osoby wrażliwe na spoilery powinny jednak pamiętać, że na materiałach pokazano fragmenty gry.

Do kontrowersyjnej sprawy odniosła się firma Capcom: „Wciąż mamy niezapowiedziane DLC dla Resident Evil 6, które zostaną ujawnione w nadchodzących miesiącach. Można powiedzieć, że jedna część dodatkowej zawartości znajduje się na płycie z grą, bo z przyczyn technicznych wymagane było zastosowanie połączenia nowo pobieranych danych oraz tych zawartych na płycie”.

Z oficjalnego stanowiska wydawcy wynika, że tylko jedno DLC w jakiejś formie znajduje się na płycie, choć jego uruchomienie rzekomo nie jest możliwe bez ściągnięcia dodatkowych plików.

Koresponduje to z odkryciami moderów, którzy znaleźli pewne pliki na płycie z Resident Evil 6, odnoszące się do przyszłych dodatków DLC. Mowa o rozszerzeniach wprowadzających nowe mapy do rozgrywki wieloosobowej, czterech trybach multiplayer, a także opcji kooperacji w kampanii Ady Wong (w tej chwili scenariusz Ady oferuje jedynie rozgrywkę dla jednego gracza). Samych rozszerzeń nie ma jednak na płycie z grą.

Resident Evil 6 zadebiutował 2 października w Polsce na PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Premiera wersji na PC nastąpi w późniejszym terminie – według danych serwisu Steam, do oficjalnego debiutu dojdzie dopiero w 2013 roku. Rodzimym dystrybutorem gry w naszym kraju jest firma Cenega, która przygotowała polską kinową wersję językową (napisy) na wszystkich platformach sprzętowych. Zainteresowanych zapraszamy do przeczytania naszej recenzji.