Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 października 2012, 11:01

autor: sathorn

Firma Zynga pracuje nad CityVille 2. Działa już zamknięta beta gry

Firma Zynga postanowiła chyba odświeżyć wszystkie swoje najbardziej zasłużone marki, bo po FarmVille 2 przyszła pora na CityVille 2. Czy to wystarczy, aby na nowo pozyskać zainteresowanie graczy?

Firma Zynga nie zabija kur znoszących złote jajka i planuje wypuszczenie na rynek CityVille 2 – kontynuacji popularnej produkcji z gatunku sim, pozwalającej graczom na zbudowanie własnego miasta i będącej jednym z filarów, na których powstał społecznościowy gigant.

Firma Zynga pracuje nad CityVille 2. Działa już zamknięta beta gry - ilustracja #1
Nowa wersja CityVille w pełnej krasie

Tytuł ten jest aktualnie w fazie zamkniętej bety. Zynga twierdzi na swoim blogu, że nie może w tej chwili powiedzieć zbyt wiele o grze, zapowiada jednak „prawdziwie społecznościowe i wizualnie bogate doświadczenie”. Deweloper podczas tworzenia CityVille 2 zaczerpnął z doświadczeń, jakich nabył podczas prac nad CastleVille i Farmville 2.

Firma Zynga pracuje nad CityVille 2. Działa już zamknięta beta gry - ilustracja #2
Druga część gry prezentuje się o wiele lepiej w kwestii grafiki

Firma Zynga, skupiająca się na tworzeniu i sprzedaży gier społecznościowych, przeżywa obecnie spore załamanie. Po opublikowaniu ostatniego raportu finansowego akcje spółki spadły o 40%, obnażając kruchość podstaw, na jakich swoją potęgę zbudowali twórcy Farmville czy Mafia Wars. Jakby kłopotów było mało, firma uwikłała się w spór sądowy z koncernem Electronic Arts.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.