Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 września 2012, 12:00

autor: Hed

Premiera Resident Evil 6 na PC dopiero w 2013 roku – tak podaje Steam

Steam podaje, że premiera Resident Evil 6 na PC odbędzie się dopiero w 2013 roku. Pasuje to do wcześniejszych zapowiedzi Capcom, że ta wersja gry zostanie wydana później niż edycje konsolowe.

Premiera Resident Evil 6 na PC dopiero w 2013 roku – tak podaje Steam - ilustracja #1
Resident Evil na PC? Dopiero w 2013 roku.

Na Steamie pojawiła się informacja, że premiera pecetowej wersji Resident Evil 6 odbędzie się dopiero w 2013 roku. Do tej pory firma Capcom nie podawała dokładnej daty wydania gry na tej platformie. Ujawniono za to, że edycje na Xboksa 360 oraz PlayStation 3 trafią do sprzedaży 2 października (także w Polsce). Posiadacze popularnych w naszym kraju blaszaków najwyraźniej będą musieli poczekać na grę co najmniej kilkanaście tygodni dłużej.

Capcom co prawda nie precyzował daty premiery Resident Evil 6 na PC, ale ostrzegał, że na tę wersję trzeba będzie poczekać dłużej. Christian Svensson, pracownik firmy pisał też na jej forum, że prace nad portem pecetowym dopiero ruszyły, a wydawca chce upewnić się, że ich efekt będzie zadowalający. Svensson zapewniał, że więcej informacji poznamy jeszcze w tym roku – wśród nich będą pewne dobre wieści dla użytkowników komputerów.

Resident Evil 6 to kolejna odsłona słynnej serii survival horrorów i gier akcji, która przy okazji jest też najważniejszą marką Capcomu. Nic dziwnego, że firma chce dopracować produkcję na każdej docelowej platformie. Tym bardziej, że wrażenia z pokazów i wczesnych wersji są różne – fani oraz dziennikarze wskazują na kilka poważnych niedociągnięć. Miejmy nadzieję, że Capcom poradzi sobie z nimi i da nam pełnowartościowego Resident Evil.

  1. Zombie i Call of Duty - testujemy wersję beta gry Resident Evil 6