Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lipca 2012, 10:55

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Premiera Resident Evil 6 na PC opóźniona. Demo dla wybranych posiadaczy Xboksa 360

Pecetowcy zagrają w Resident Evil 6 później od posiadaczy konsol. Użytkownicy Xboksa 360 już teraz mogą sprawdzić jej demo, o ile posiadają grę Dragon's Dogma. 5 września próbka stanie się dostępna dla wszystkich konsolowców.

Premiera pecetowej wersji gry Resident Evil 6 odbędzie się później od konsolowych. Z kolei użytkownicy Xboksa 360 posiadający produkcję Dragon’s Dogma mogą już ściągać wersję demonstracyjną kolejnej odsłony populanej serii firmy Capcom.

Od jakiegoś czasu wiadomo, że premiera Resident Evil 6 na PlayStation 3 oraz Xboksie 360 na Zachodzie odbędzie się 2 października bieżącego roku. Wciąż nie było jasne, kiedy zadebiutuje edycja komputerowa. Teraz firma Cenega (polski dystrybutor gry) ujawniła w informacji prasowej, że „wersja na PC ukaże się w późniejszym terminie”. Na razie nie wiadomo o jak dużym opóźnieniu mowa.

Premiera Resident Evil 6 na PC opóźniona. Demo dla wybranych posiadaczy Xboksa 360 - ilustracja #1
Resident Evil 6 zaoferuje wiele emocjonujących momentów

Z kolei właściciele gry Dragon’s Dogma w wersji na Xboksa 360 mogą już ściągać demo Resident Evil 6. Pozwala ono na sprawdzenie trzech różnych misji. W każdej z nich obejmujemy kontrolę nad innym bohaterem, gracze mogą więc przekonać się, czy kampanie poszczególnych postaci rzeczywiście znacząco różnią się od siebie. 5 września demo stanie się dostępne dla użytkowników PlayStation Network oraz pozostałych osób zarejestrowanych w usłudze Xbox Live.

Resident Evil 6 to kolejna odsłona znanej serii survival horrorów, która od pewnego czasu ma coraz więcej wspólnego z gatunkiem przygodowych gier akcji. W naszym kraju tytuł zostanie wydany przez firmę Cenega w podwójnej wersji językowej (polska kinowa lub angielska) na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360.