Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lipca 2012, 10:57

autor: Hed

Microsoft zdobył prawa do domeny z nazwą Xbox 8 – powracają plotki o nowej konsoli

Microsoft przejął prawa do domeny zawierającej nazwę Xbox 8 i paru innych adresów. To zrodziło spekulacje, że tak właśnie będzie nazywała się nowa konsola koncernu, która jeszcze nie została zapowiedziana.

Microsoft zdobył prawa do domeny z nazwą Xbox 8 – powracają plotki o nowej konsoli - ilustracja #1
Czy nowa konsola Microsoftu będzie nazywała się Xbox 8?

Firma Microsoft zdobyła prawa do domen zawierających nazwę Xbox 8 w starciu sądowym z Chengiem Juanem, mieszkańcem Chin. Sprawa może być tylko rutynowym dbaniem o własne interesy, ale spekuluje się, że dotyczy ona następnej konsoli koncernu. Niektórzy wierzą, że sprzęt będzie nazywać się Xbox 8 (w nawiązaniu do systemu Windows 8) lub Xbox Infinity. Wystarczy bowiem obrócić ósemkę do pozycji horyzontalnej, a otrzymamy znak nieskończoności.

Walkę o domeny opisał serwis Fusible, który przypomniał, że w maju Microsoft złożył pozew przeciwko Chengowi Juanowi. Chodziło o zabezpieczenie praw do następujących adresów: XboxPhone.com, XboxTablet.com, XboxLiveTV.com, XboxCompanion.com oraz Xbox8.us i Xbox8.org. Szczególne zainteresowanie wzbudzają dwie ostatnie pozycje, bo mogą dotyczyć nowej konsoli, o której plotkuje się od wielu miesięcy.

Do tej pory rzekomą konsolę Microsoftu, która nie została jeszcze zapowiedziana, określano jako Xbox 720. W ostatnich miesiącach pojawiło się parę innych niepotwierdzonych nazw: Xbox Loop, Project 10, czy Durango. Jak pasuje do tego Xbox 8? Przede wszystkim jest nawiązaniem do systemu Windows 8, z którym sprzęt podobno będzie dzielił styl interfejsu. Po drugie, mówiło się też o nazwie Infinity, którą może reprezentować właśnie obrócona ósemka.

Microsoft zdobył prawa do domeny z nazwą Xbox 8 – powracają plotki o nowej konsoli - ilustracja #2

Na razie te domysły i spekulacje pozostają bez odpowiedzi ze strony Microsoftu, bo koncern zapewne nie będzie komentował plotek do czasu oficjalnej zapowiedzi następcy Xboksa 360. Tymczasem firma ma pełne ręce roboty, bo stara się odzyskać parę innych domen – w tym Xboxliverewards.com, Xboxsports.com, Xboxsmartglass.com lub Xboxmusic.com. Trudno powiedzieć, czy którakolwiek z nich reprezentuje realne usługi szykowane przez Microsoft.

  1. Oficjalna strona firmy Microsoft