Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lipca 2012, 11:39

autor: Aver

Twórcy gry Beneath a Steel Sky pracują nad nowym tytułem

Dave Gibbons oraz Charles Cecil ponownie połączyli siły. Autor gry Watchmen oraz pomysłodawca serii Broken Sword stworzą razem nową przygodówkę. O współpracy poinformował serwis Eurogamer. Na szczegóły nowego tytułu przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Serwis Eurogamer poinformował, że Dave Gibbons, autor gry Watchmen: The End Is Nigh, połączył siły ze studiem Revolution Software i pracującym w nim Charlesem Cecilem, jednym z głównych pomysłodawców kultowej serii Broken Sword. Obaj twórcy, którzy w przeszłości stworzyli Beneath a Steel Sky, są zaangażowani w projekt nowej gry przygodowej.

Twórcy gry Beneath a Steel Sky pracują nad nowym tytułem - ilustracja #1
Dave Gibbons

Szczegóły nie są jeszcze znane. Konkretne prace nad tytułem zaczną się dopiero wtedy, gdy obie legendy branży gier zrealizują swoje obecne projekty. W przypadku Gibbonsa chodzi o komiks The Secret Service, przygotowywany wraz z Markiem Millerem dla firmy Marvel. Z kolei Cecil tworzy kolejną produkcję z cyklu Broken Sword, która nie została jeszcze oficjalnie zapowiedziana.

Jedno jest pewne – wspólny projekt będzie posiadał wiele cech charakterystycznych dla obu autorów. W rozmowie z serwisem Eurogamer Gibbons podkreślił, że tytuł będzie wyróżniać się stylem graficznym oraz wieloma elementami typowymi dla jego dzieł, m.in. opowiedzianą historią:

Jestem zaangażowany w tę nową grę od podstaw. Współpracuję przy tworzeniu jej fabuły i cała produkcją będzie nosić moje znamię. Nawet jeśli nie narysuję wszystkich elementów grafiki, z pewnością będę nadzorowal jej wygląd artystyczny.

Docelowo produkcja ukaże się prawdopodobnie na PC oraz system iOS, choć nie podjęto jeszcze ostatecznej decyzji w tym zakresie.

Twórcy gry Beneath a Steel Sky pracują nad nowym tytułem - ilustracja #2Beneath a Steel Sky to kultowa gra przygodowa w konwencji point-and-click, stworzona w 1994 roku. Wyróżnia się ponad 100 komiksowymi lokacjami narysowanymi przez Dave’a Gibbonsa, mroczną atmosferą oraz licznymi, rozbudowanymi postaciami. Wcielamy się w niej w Roberta Fostera, który w wyniku katastrofy śmigłowca traci pamięć i musi uzyskać informacje o swojej tożsamości. Gra studia Revolution Software jako jedna z pierwszych posiadała dialogi nagrane na CD. Obecnie jest dostępna za darmo w serwisie GOG.com.