Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 kwietnia 2012, 10:45

autor: Grzegorz "Aver" Ferenc

Garść nowych informacji o Resident Evil 6. Data premiery, polska lokalizacja i edycja specjalna za 1300 dolarów!

Odbywająca się co roku konferencja Captivate firmy Capcom przyniosła wiele nowych informacji na temat Resident Evil 6. Gra ukaże się już 2 października i ma m.in. oferować tryb kooperacji w formacie split screen i około 30 godzin rozgrywki.

Resident Evil 6 ukaże się ponad miesiąc wcześniej niż zapowiadano. Fani Chrisa Redfielda i Leona Kennediego mogą planować udanie się do sklepu w okolicach 2 października – taka jest bowiem nowa data premiery gry na Zachodzie. Ponadto firma Capcom zapowiedziała, że gra ukaże się z napisami w języku polskim na wszystkich platformach sprzętowych. Informacje dotyczące najnowszej odsłony serii podano podczas corocznej konferencji Captivate firmy Capcom, która w tym roku odbyła się w dniach 2-4 kwietnia w Rzymie.

Garść nowych informacji o Resident Evil 6. Wcześniejsza data premiery - ilustracja #1

Odbywająca się w cieniu Koloseum prezentacja tytułów japońskiego producenta przyniosła także trochę informacji na temat opcji rozgrywki wieloosobowej w Resident Evil 6. Oprócz sieciowego trybu kooperacji przeznaczonego dla maksymalnie sześciu graczy, powróci stary dobry split screen. Twórcy podali do wiadomości, że zmodyfikowali system dołączania się do gry i ma on oferować więcej wolności – nie będzie już wymagane rozpoczęcie zabawy od określonego checkpointu lub od początku danego rozdziału. Zmieni się także formuła trybu „Najemnicy”, którego nie trzeba będzie odblokowywać. Przy projektowaniu systemów rozgrywki twórcy inspirowali się interfejsem z serii Dead Space.

Garść nowych informacji o Resident Evil 6. Wcześniejsza data premiery - ilustracja #2

Capcom wypowiedział się także na temat rozmiarów projektu, który ma być największą produkcją w historii firmy. Szef zespołu tworzącego grę, Eiichiro Sasaki, powiedział w rozmowie z serwisem NowGamer, że Resident Evil 6 będzie trzy razy dłuższy od swojej poprzedniczki i jego przejście zajmie około 30 godzin. Historia każdego z trzech bohaterów gry ma być tylko trochę krótsza od fabuły opowiedzianej w Resident Evil 5. I tak, Leon Kennedy wraz z Heleną Harper będą musieli rozwikłać zagadkę przekształcenia się prezydenta Stanów Zjednoczonych Adama Benforda w zombie. Chris Redfield, weteran BSAA, stawi czoło zagrożeniu bioterrorystycznym w Chinach, a jego towarzyszem ma być inny członek elitarnego oddziału – Pierce Nevance. Natomiast bohater trzeciej kampanii to syn Alberta Weskera, głównego antagonisty piątej odsłony serii, najemnik Jake Muller. Pomoże on Sherry Birkin, znanej z Resident Evil 2, w odparciu epidemii zombie spowodowanej przez nowy wirus C. Poszczególne historie będą się miejscami ze sobą łączyć, a finał ma mieć miejsce w Kraju Środka.

Nowa odsłona survival horroru ukaże się na Playstation 3, Xboksie 360 i pecetach. Capcom zapowiedział, że jak na razie nie planuje wydania Resident Evil 6 w wersji na konsolę Wii U.

Wyjątkowym fanom przygód Redfielda i Kennediego polecamy nabycie specjalnego wydania Resident Evil 6. Za zaledwie 1300 dolarów wraz z grą otrzymają oni cztery nakładki na tablety (nawiązujące do bohaterów i jedną, która ma być niespodzianką) oraz… skórzaną kurtkę Leona. Zamówienia można składać w sklepie internetowym Capcomu. Udanego zbierania groszy!