Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 kwietnia 2012, 10:37

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Project X Zone - tajemniczy crossover firm Namco Bandai, SEGA oraz Capcom na 3DS-a zapowiedziany

Jakiś czas temu w sieci pojawiły się pierwsze doniesienia na temat gry, którą miały wspólnie tworzyć firmy Namco Bandai, SEGA oraz Capcom. Plotki zostały potwierdzone - produkcja zmierza na 3DS-a pod nazwą Project X Zone (wymawiane jako Project Cross Zone).

Doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi wspólnego projektu firmy Namco Bandai, SEGA oraz Capcom, o którym mówiło się od jakiegoś czasu. Gra ukaże się wyłącznie na 3DS-a i obecnie występuje pod nazwą Project X Zone.

Na razie nie wiemy zbyt wiele na temat tajemniczej produkcji. Będzie to symulacyjno-strategiczna gra RPG, w której spotkają się bohaterowie wielu różnych uniwersów. Tytuł tego nietypowego crossovera z czasem może jeszcze zostać zmieniony, bo w tej chwili najprawdopodobniej jest to tylko robocza nazwa.

Project X Zone - tajemniczy crossover firm Namco Bandai, SEGA oraz Capcom na 3DS-a zapowiedziany - ilustracja #1

Mianem crossovera określa się gry, które łączą w sobie uniwersa co najmniej dwóch różnych serii. Taki zabieg najczęściej stosuje się w przypadku bijatyk – wystarczy wspomnieć o Marvel vs. Capcom 3: Fate of Two Worlds, czy niedawno wydanym Street Fighter X Tekken. W innych gatunkach również spotykamy się z crossoverami. Doskonałym tego przykładem jest platformówka PlayStation Move Heroes, w której występują bohaterowie i światy znane z trzech cyklów: Ratchet & Clank, Jak & Daxter oraz Sly.

Ujawniono listę postaci, które na pewno trafią do końcowego produktu. Warto zwrócić uwagę, że w większości przypadków podano pary bohaterów z poszczególnych serii. Według japońskiego magazynu Famitsu, takie dwójki będą zwykle walczyć wspólnie. Poniżej znajdziecie zestawienie ujawnionych charakterów pochodzących z uniwersów gier poszczególnych firm, którzy trafią do Project X Zone.

Capcom:

 1. Ryu oraz Ken (Street Fighter)
 2. X oraz Zero (Rockman)
 3. Demitri oraz Dante (Darkstalkers oraz Devil May Cry)
 4. Chris Redfield oraz Jill Valentine (Resident Evil)

SEGA:

 1. Ichiro Ogami oraz Sakura Shinguji (Sakura Wars)
 2. Akira Yuki Chen oraz Pai Chan (Virtua Fighter)
 3. Kurt Irving oraz Riera Maruserisu (Valkyria Chronicles)
 4. Cyrille, Toma oraz Ulala (Shining Force EXA oraz Space Channel 5)

Namco Bandai:

 1. Sanger Somvold (Super Robot Wars)
 2. Jin oraz Ling Xiaoyu (Tekken)
 3. Kos-Mos oraz T-elos (Xenosaga)
 4. Yuri Lowell oraz Estellise (Tales of Vesperia)
 5. Kite oraz Black Rose (.Hack)

Na więcej szczegółów na temat Project X Zone będziemy musieli poczekać. Za kilkanaście godzin kończy się odliczanie na oficjalnej stronie, więc wtedy być może dowiemy się czegoś więcej. Pierwszy zwiastun gry ma być ujawniony do końca tego miesiąca. Termin premiery ustalono ogólnie na 2012 rok.

 1. Oficjalna strona internetowa gry Project X Zone