Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPG3DS
Okładka Project X Zone (3DS)

Project X Zone 3DS

Niecodzienny crossover, w którym pojawiają się popularne postacie trzech wielkich firm: Capcom, SEGA, Namco Bandai. Gra jest taktycznym japońskim RPG z fabułą rozgrywającą się w fikcyjnym świecie, podobnym miejscami do natywnych światów występujących w grze bohaterów.

RPG | taktyczne | crossover | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo 3DS
Okładka Project X Zone (3DS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji 3DS:

11października2012

Project X Zone to taktyczne jRPG, wyprodukowane przez firmę Banpresto, a wydane przez Namco Bandai. Jest to o tyle niecodzienny crossover, że w jednej produkcji dostajemy możliwość zagrania bohaterami gier firmy Capcom, SEGA i Namco Bandai.

Historia rozgrywa się w fikcyjnym świecie, utworzonym z miejsc znanych z różnych tytułów wspomnianych wcześniej wydawców. Wątki fabularne przeplatają się ze sobą na bardzo dziwne sposoby. Dante (Devil May Cry) poznaje Demitri Maximoffa (Darkstalkers) w sklepie. Akira (Virtua Fighter) przez przypadek ratuje Jima i Xiaoyu (Tekken) przed demonem. Valkyrie (The Legend of the Valkyrie) poznaje Dantego, pytając go o możliwość skorzystania z toalety. Nowy bohater, Kogoro Tenzai, jest detektywem, który pała się innymi zajęciami, bo nie dostaje zleceń i dzięki temu spotyka resztę niecodziennych osobników. W grze pojawiają się także: Mega Man (Mega Man X), Chris Redfield i Jill Valentine (Resident Evil), Frank West (Dead Rising), Ulala (Space Channel 5), Flynn Scifo (Tales of Vesperia) i inni. Łącznie przewija się ponad 200 bohaterów.

Poruszamy się po podzielonej na małe pola planszy, jednak w przeciwieństwie do wielu innych tego typu produkcji, nie jesteśmy ograniczeni żadnymi punktami ruchu. Ponadto świat Project X Zone pełen jest dodatkowych zadań i skrzętnie poukrywanych przedmiotów. Nasza drużyna składa się z dwóch wojowników, zazwyczaj jest to odgórnie ustalona para, jak Ryu i Ken czy Mega Man i Zero. Istnieje także możliwość uzyskania pomocy trzeciej osoby, ale można ją przywołać tylko na chwilę w trakcie walki. Ta odbywa się w systemie Cross Active Battle. Wciskając przycisk A i odpowiednio kręcąc analogowym grzybkiem, wykonujemy różne kombinacje i ciosy. Twórcy przygotowali także dodatkowe zagrania, jak chociażby Cross Hit, dzięki któremu okładamy przeciwnika kilkoma wojownikami jednocześnie. Jest także Critical Hit, wykonujemy go zaraz po pierwszym uderzeniu i, jeżeli dobrze zgramy go w czasie, to zadajemy znaczne obrażenia.

Oprawa graficzna utrzymana jest w mangowym stylu. Podczas walki oglądamy pełno rozbłysków i efektów specjalnych. Gra wykorzystuje także efekt 3D, oferowany przez handhelda Nintendo 3DS.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Project X Zone

Wymagania wiekowe Project X Zone

odpowiednia dla każdego wieku

Project X Zone - tajemniczy crossover firm Namco Bandai, SEGA oraz Capcom na 3DS-a zapowiedziany
Project X Zone - tajemniczy crossover firm Namco Bandai, SEGA oraz Capcom na 3DS-a zapowiedziany

wiadomość11 kwietnia 2012

Jakiś czas temu w sieci pojawiły się pierwsze doniesienia na temat gry, którą miały wspólnie tworzyć firmy Namco Bandai, SEGA oraz Capcom. Plotki zostały potwierdzone - produkcja zmierza na 3DS-a pod nazwą Project X Zone (wymawiane jako Project Cross Zone).