Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPG3DS
Okładka Project X Zone (3DS)
OkładkaProject X Zone (3DS)

Project X Zone 3DS

Niecodzienny crossover, w którym pojawiają się popularne postacie trzech wielkich firm: Capcom, SEGA, Namco Bandai. Gra jest taktycznym japońskim RPG z fabułą rozgrywającą się w fikcyjnym świecie, podobnym miejscami do natywnych światów występujących w grze bohaterów.

RPG | taktyczne | crossover | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Project X Zone Premiera 3DS

11października2012

producent: Banpresto wydawca: Bandai Namco Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Project X Zone to taktyczne jRPG, wyprodukowane przez firmę Banpresto, a wydane przez Namco Bandai. Jest to o tyle niecodzienny crossover, że w jednej produkcji dostajemy możliwość zagrania bohaterami gier firmy Capcom, SEGA i Namco Bandai.

Historia rozgrywa się w fikcyjnym świecie, utworzonym z miejsc znanych z różnych tytułów wspomnianych wcześniej wydawców. Wątki fabularne przeplatają się ze sobą na bardzo dziwne sposoby. Dante (Devil May Cry) poznaje Demitri Maximoffa (Darkstalkers) w sklepie. Akira (Virtua Fighter) przez przypadek ratuje Jima i Xiaoyu (Tekken) przed demonem. Valkyrie (The Legend of the Valkyrie) poznaje Dantego, pytając go o możliwość skorzystania z toalety. Nowy bohater, Kogoro Tenzai, jest detektywem, który pała się innymi zajęciami, bo nie dostaje zleceń i dzięki temu spotyka resztę niecodziennych osobników. W grze pojawiają się także: Mega Man (Mega Man X), Chris Redfield i Jill Valentine (Resident Evil), Frank West (Dead Rising), Ulala (Space Channel 5), Flynn Scifo (Tales of Vesperia) i inni. Łącznie przewija się ponad 200 bohaterów.

Poruszamy się po podzielonej na małe pola planszy, jednak w przeciwieństwie do wielu innych tego typu produkcji, nie jesteśmy ograniczeni żadnymi punktami ruchu. Ponadto świat Project X Zone pełen jest dodatkowych zadań i skrzętnie poukrywanych przedmiotów. Nasza drużyna składa się z dwóch wojowników, zazwyczaj jest to odgórnie ustalona para, jak Ryu i Ken czy Mega Man i Zero. Istnieje także możliwość uzyskania pomocy trzeciej osoby, ale można ją przywołać tylko na chwilę w trakcie walki. Ta odbywa się w systemie Cross Active Battle. Wciskając przycisk A i odpowiednio kręcąc analogowym grzybkiem, wykonujemy różne kombinacje i ciosy. Twórcy przygotowali także dodatkowe zagrania, jak chociażby Cross Hit, dzięki któremu okładamy przeciwnika kilkoma wojownikami jednocześnie. Jest także Critical Hit, wykonujemy go zaraz po pierwszym uderzeniu i, jeżeli dobrze zgramy go w czasie, to zadajemy znaczne obrażenia.

Oprawa graficzna utrzymana jest w mangowym stylu. Podczas walki oglądamy pełno rozbłysków i efektów specjalnych. Gra wykorzystuje także efekt 3D, oferowany przez handhelda Nintendo 3DS.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Project X Zone: Odpowiednia dla każdego wieku.