Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPG3DS
Okładka Stella Glow (3DS)
OkładkaStella Glow (3DS)

Stella Glow 3DS

Osadzona w realiach fantasy taktyczna gra jRPG, stworzona we współpracy koncernu SEGA ze studiem Imageepoch. Akcja gry toczy się w fantastycznym świecie, będącym od wieków oazą spokoju oraz zgody.

RPG | widok izometryczny | taktyczne | manga i anime | elementy strategiczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Stella Glow Premiera 3DS

17listopada2015

producent: Imageepoch wydawca: SEGA Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Stella Glow to taktyczna gra RPG, w której gracz przenosi się do świata fantasy utrzymanego w typowej dla mangi i anime stylistce. Przemierzając kolejne mapy, nasza drużyna musi zapobiec zniszczeniu planety. Za produkcję wersji na Nintendo 3DS odpowiada studio Imageepoch.

Linia fabularna tytułu na pierwszy rzut oka nie wygląda przesadnie oryginalnie. Świat, w którym przyszło się nam znaleźć od wieków jest oazą spokoju i zgody. Ten idealny stan w pewnym momencie zostaje jednak brutalnie przerwany z bliżej nieznanych powodów. Za rozpętaniem kompletnego chaosu stoi niejaka wiedźma Hilda – jej złowieszcza pieśń stopniowo niszczy zastaną rzeczywistość. Alto – młody rycerz, będący głównym bohaterem – otrzymuje zadanie powstrzymania czarownicy. Zdaje on sobie jednak sprawę, że samodzielnie nie podoła jej potędze. Podczas podróży stara się więc zwerbować do swojego oddziału inne wiedźmy, które pomogłyby mu stawić czoła oponentce. Każda z naszych pomocniczek dysponuje własną pieśnią – aby wykorzystać w pełni ich potencjał musimy odkryć specjalną, dźwiękową kombinację i zyskać względy towarzyszek.

Rozgrywka została podzielona na dwa osobne segmenty. W pierwszym obserwujemy akcję z perspektywy izometrycznej i swobodnie wędrujemy po mapie świata. Kiedy na planszy natrafiamy na przeciwnika widok staje się bardziej szczegółowy – taktyczne pojedynki zostały bowiem zrealizowane w pełnym trójwymiarze. Modele postaci zaprojektował Shakodo Shinjin i nie odbiegają szczególnie od trendów wyznaczonych w produkcjach tego typu. Cechą szczególną są odrobinę „za duże” głowy postaci, czyli styl super deformed.

Reszta oprawy wizualnej Stella Glow prezentuje się poprawnie. Ze względu na techniczne ograniczenia Nintendo 3DS, mamy do czynienia z mocno uproszczonym światem, jednak wszelkie niedogodności są graczom rekompensowane przy pomocy bardzo efektownych przerywników filmowych, utrzymanych w stylistce mangi i anime.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Stella Glow: Odpowiednia dla każdego wieku.