Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 stycznia 2012, 10:40

Resident Evil 6 jest największym projektem w historii Capcomu

Capcom przekonuje, że Resident Evil 6 jest największym przedsięwzięciem producenckim w historii firmy. Nad grą pracuje 150 deweloperów, a około 600 osób jest zaangażowanych w cały projekt. Twórcy chcą połączyć w nim akcję i survival horror.

Firma Capcom postanowiła podgrzać emocje związane z zapowiedzią Resident Evil 6 przy pomocy nowego filmu, w którym pada zdanie, że gra jest największym projektem producenckim w historii koncernu. Jeden z deweloperów ujawnił, że pracuje nad nią 150 pracowników w siedzibie koncernu. W sumie 600 osób z całego świata jest w jakimś stopniu zaangażowana w przedsięwzięcie.

Cytowany materiał jest zarazem komentarzem do pierwszego zwiastuna szóstej części serii. Twórcy Resident Evil 6 przekonują, że otrzymamy większy świat oraz ciekawszą fabułę, pełną dramatyzmu, realistycznych zdarzeń i zaskakujących zwrotów akcji. Capcom stara się połączyć w ciekawy sposób akcję oraz survival horror. Efekt został określony jako „dramatyczny horror”.

Eiichiro Sasaki, reżyser gry, przyznał, że w tym momencie nie może zdradzić zbyt wiele szczegółów fabularnych nowej produkcji, bo naraziłby się firmie Capcom. Zwiastun dostarczył jednak dość informacji, aby snuć przeróżne domysły i scenariusze. Najważniejsze jest to, że w produkcji spotka się dwóch charakterystycznych bohaterów: Leon Kennedy oraz Chris Redfield.

Resident Evil 6 zostanie wydany pod koniec tego roku na PlayStation 3 oraz Xboksie 360 (edycja pecetowa jest w planach, ale jej data premiery nie została potwierdzona). W zwiastunie widnieje data 20 listopada, dotycząca zapewne rynku amerykańskiego.

  1. Wszystko co wiemy o Resident Evil 6