Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lipca 2012, 10:42

autor: Kono

Crysis 3 nie powali nas grafiką. Na graczy czeka wciągająca historia

Przedstawiciele firmy Crytek powiedzieli, że Crysis 3 nie będzie grą rewolucyjną, jeśli chodzi o oprawę graficzną. Trzecia część serii strzelanek ma za to zaoferować głęboką historię.

Druga odsłona cyklu Crysis, choć wyglądała bardzo dobrze, to nie dokonała takiego przełomu jak część pierwsza. Gracze zaczęli więc zastanawiać się czy Crysis 3 skupi się na grafice, czy raczej na rozgrywce. Okazuje się, że firma Crytek zamierza skoncentrować się nie tylko na dwóch wspomnianych wcześniej elementach, ale i na opowiedzeniu ciekawej historii. Takie wyjście z sytuacji oznacza jednak, że Crysis 3 nie będzie źródłem graficznej rewolucji.

Crysis 3 nie powali nas grafiką. Na graczy czeka wciągająca historia - ilustracja #1
Crysis 3

Powyższe informacje zostały ujawnione za pośrednictwem facebookowej strony Crysisa. Twórcy powiedzieli, że Crysis 3 zapewni graczom głęboką, liniową historię. Dowiedzieliśmy się również, że trzecia odsłona cyklu odpowie na wiele pytań związanych z Crysis, Crysis: Warhead oraz Crysis 2. Co więcej, w Crysis 3 pojawi się Psycho (bohater znany z „jedynki” i Crysis Warhead), którego zadaniem będzie próba połączenia pierwszych dwóch części cyklu z nadchodzącą trzecią.

Twórcy Crisisa 3 powiedzieli też, że jeśli postawiliby wszystko na grafikę, to nie mogliby skupić się na pozostałych aspektach gry. „Fajnie jest mieć realistyczne oświetlenie, efekty cząsteczkowe i świetnie wykonaną wodę. Potrzebujemy jednak innych elementów, które pociągną za sobą grafikę” – czytamy na Facebooku.

Crysis 3 zadebiutuje w lutym 2013 roku na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. W naszym kraju gra zostanie wydana przez firmę Electronic Arts Polska. Zamówienia przedpremierowe na tego oczekiwanego FPS-a możecie składać m.in. w Sklepie GRY-OnLine. Pecetowa edycja kosztuje 129,90 złotych, podczas gdy posiadacze konsol muszą zapłacić 199,90 złotych.