Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 czerwca 2021, 19:20

Crysis Remastered Trilogy zapowiedziane; jest zwiastun, premiera w tym roku

Studio Crytek zapowiedziało pakiet Crysis Remastered Trilogy. Premiera trzech odświeżonych gier ma się odbyć jesienią 2021 roku. Wraz z zapowiedzią dostaliśmy też krótki trailer.

Po wydaniu Crysis Remastered w 2020 roku w sieci pojawiły się informacje, że studio Crytek pracuje też nad odświeżonymi wersjami Crysisa 2 i Crysisa 3. Teraz niemieccy deweloperzy oficjalnie je potwierdzili, zapowiadając Crysis Remastered Trilogy. Pakiet ma się ukazać jesienią 2021 roku i zawierać wszystkie trzy gry z serii. Poniżej możecie zobaczyć krótki trailer.

Kolekcja zostanie wydana na PC, PS4, XONE i Switcha, a we wstecznej kompatybilności będzie dostępna także na PS5 i XSX|S. W pracach nad optymalizacją oryginalnych produkcji pod współczesny sprzęt twórcom pomaga studio Saber Interactive – ci sami ludzie, którzy brali udział w odświeżaniu „jedynki” i współpracują z CD Projekt RED przy next-genowej wersji Wiedźmina 3.

Kierownik projektu Crysis Remastered Trilogy, Steffen Halbig, nie kryje swojej ekscytacji:

Cieszymy się, mogąc ogłosić, że te kultowe gry powrócą w jednym pakiecie, dostosowanym pod nową generację sprzętu. Każda z nich zostanie odpowiednio ulepszona, aby i pięknie wyglądać, i zapewniać najlepsze możliwe wrażenia zarówno dla nowych graczy, jak i dla wieloletnich fanów serii, którzy zechcą do niej powrócić.

I to na razie w sumie wszystko. Możemy się spodziewać, że „dwójka” i „trójka” – wzorem odświeżonej części pierwszej – będą działały w 60 klatkach na sekundę (na konsolach) i obsłużą technologie takie jak ray tracing i DLSS. Ta ostatnia może wreszcie pojawić się też na konsolach – oczywiście nie dosłownie, tylko za sprawą FidelityFX Super Resolution od firmy AMD, w której to karty graficzne wyposażone są sprzęty od Sony i Microsoftu. Otrzymamy więc niezły pretekst, aby powrócić na północnokoreańskie wyspy czy do Nowego Jorku i odkryć sekrety organizacji C.E.L.L. Na więcej szczegółów o Crysis Remastered Trilogy musimy jednak trochę poczekać.

E3 2021