Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 września 2020, 11:15

autor: Entelarmer

Wiedźmin 3 - ujawniono studio odpowiedzialne za port na PS5 i XSX

Adam Kiciński z firmy CD Projekt zdradził, kto przygotuje wydania gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na konsole PlayStation 5 i Xbox Series X. Prace nad konwersją na next-geny powierzono studiu Saber Interactive – twórcom portu na Nintendo Switcha.

Wiedźmin 3 - ujawniono studio odpowiedzialne za port na PS5 i XSX - ilustracja #1
Wiedźmin 3 trafi na next-geny dzięki twórcom portu na Nintendo Switcha.

Od piątku wiemy, że Wiedźmin 3: Dziki Gon powróci na konsolach dziewiątej generacji, co raczej nie dziwi w kontekście sukcesu gry na Nintendo Switchu (nie wspominając o PC, PS4 i XONE). Teraz studio CD Projekt RED potwierdziło, kto będzie odpowiadał za przeniesienie trzeciego Wiedźmina na PlayStation 5 oraz Xboksa Series X. Polski deweloper ponownie skorzysta z usług Saber Interactive – zespołu odpowiedzialnego za port gry na platformę firmy Nintendo. Informację przekazał Adam Kiciński (prezes CD Projektu) w trakcie rozmowy telefonicznej z inwestorami w ramach podsumowania wyników finansowych firmy za pierwsze półrocze 2020 roku. Transkrypt konferencji znajdziecie na oficjalnej stronie firmy.

Informacja o zleceniu Saber Interactive prac nad next-genowym portem była praktycznie oczekiwana. Amerykańskie studio nie tylko przygotowało ciepło przyjęty port Wiedźmina 3 na Switcha, ale też – co podkreślił Adam Kiciński – dodało wsparcie rozdzielczości 4K do konsolowych wydań gry dla posiadaczy PlayStation 4 Pro oraz Xboksa One X. Zespół ma więc już spore doświadczenie z tytułem, co znacząco ułatwi przeniesienie ostatniej przygody Geralta na platformy nowej generacji. Sam CD Projekt RED ma teraz pełne ręce roboty przy Cyberpunku 2077, który ma ukazać się 19 listopada, bez kolejnych opóźnień. Ponadto polskie studio samodzielnie przygotuje dodatkowe wersje gry na PS5 i XSX, mające w pełni korzystać z możliwości oferowanych przez nadchodzące platformy Sony i Microsoftu.

Przypomnijmy, że Wiedźmin 3: Dziki Gon zadebiutuje na PlayStation 5 oraz Xboksie Series X w przyszłym roku. Tytuł ukaże się w formie osobnej produkcji, ale pojawi się też możliwość pobrania go jako darmowej aktualizacji. Opcja ta będzie dostępna nie tylko dla osób posiadających grę w wersji na PlayStation 4 i Xboksa One, ale także dla tych, którzy zakupili dowolne wydanie tytułu na komputery osobiste.