Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 września 2020, 13:50

Wiedźmin 3 pojawi się na PS5 i Xbox Series X

Firma CD Projekt RED zapowiedziała debiut wersji Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu na konsole nowej generacji i PC. Będzie ona dostępna do kupienia jako osobny produkt, lecz wszyscy posiadacze tego popularnego RPG-a akcji w wydaniach na komputery oraz PlayStation 4 i Xboksa One otrzymają darmową aktualizację.

Wiedźmin 3: Dziki Gon jest jedną z najbardziej uznanych produkcji obecnej generacji. Stworzone przez polską firmę CD Projekt RED zwieńczenie trylogii o przygodach Geralta z Rivii zyskało wielu fanów na całym świecie, którzy z chęcią powracają do tej produkcji. Niedługo będą mieli ku temu kolejną doskonałą okazję. Warszawska ekipa ogłosiła bowiem, że ich przebojowe RPG akcji z 2015 roku pojawi się również na PlayStation 5 oraz Xboksie Series X.

Jak zapewniają przedstawiciele CD Projekt RED, wersja Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu na PlayStation 5 oraz Xboksa Series X będzie mogła pochwalić się mnóstwem wizualnych oraz technicznych ulepszeń zarówno w podstawowej grze, jak i całej dodatkowej zawartości, w tym obu rozszerzeniach, czyli Sercach z kamienia oraz Krwi i winie. Mowa tu między innymi o wsparciu dla technologii ray tracingu oraz szybszych czasach ładowania. Warto w tym momencie wspomnieć, że wszystkie usprawnienia pojawią się również w pecetowym wydaniu tytułu.

Wiedźmin 3: Dziki Gon nowej generacji będzie do kupienia jako osobna pozycja na PC, PlayStation 5 oraz Xboksie Series X. Jednak wszystkie osoby, które już posiadają tytuł na komputerach osobistych, PlayStation 4 bądź Xboksie One otrzymają darmowy dostęp do ulepszonej edycji. Będzie ona miała swoją premierę w 2021 roku. Dokładna data jak na razie nie jest znana.

Wiedźmin 3 pojawi się na PS5 i Xbox Series X - ilustracja #1
Wiedźmin 3 wyruszy na podbój konsol nowej generacji.

Przypominamy, że Wiedźmin 3: Dziki Gon nie będzie jedynym starszym przebojem, który otrzyma port na konsole nowej generacji. Innym będzie chociażby Grand Theft Auto V. Informacje o tym, że produkcja studia Rockstar pojawi się na PlayStation 5 oraz Xboksie Series X usłyszeliśmy w czerwcu tego roku.

  1. Strona internetowa CD Projekt Red
  2. Strona internetowa serii gier Wiedźmin
  3. Recenzja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na PC – Geralt rozwija skrzydła na pececie

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej