Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 września 2020, 14:30

autor: Entelarmer

Minecraft RTX - zobacz, jakiego blasku nabiera gra

Firma Nvidia udostępniła nowe światy dla uczestników beta-testów Minecraft RTX. Każdy z nich można pobrać za darmo, by sprawdzić zalety ray tracingu w popularnej produkcji studia Mojang.

Minecraft RTX - zobacz, jakiego blasku nabiera gra - ilustracja #1
Minecraft RTX wzbogacił się o kolejne światy.

Minecraft zdecydowanie nie jest pierwszą produkcją, która przychodzi graczom do głowy w kontekście wykorzystania ray tracingu. Jednak to właśnie produkcja studia Mojang jest kolejną (po Cyberpunk 2077) grą, która otrzymała zwiastun prezentujący korzyści płynące z technologii RTX. Filmik prezentuje jeden z dwóch nowych światów udostępnionych w ramach trwających od kwietnia beta-testów Minecraft RTX: Portal Pioneers. Trailer zamieściliśmy poniżej.

Prócz tego Nvidia uruchomiła stronę pozwalającą na sprawdzenie jednej z nowych lokacji z włączonym oraz wyłączonym ray tracingiem. Firma zamieściła też filmik pokazujący Fins n’ Flippers, czyli drugi ze światów dodanych w tym miesiącu. Uczestnicy bety mogą pobrać oba całkowicie za darmo za pośrednictwem rynku Minecrafta. Na oficjalnym blogu dewelopera czytamy również o usprawnieniach Minecraft RTX, obejmujących wsparcie zawartości z najnowszej aktualizacji (oznaczonej numerem 1.16). Wciąż jednak nie wiemy, kiedy spodziewać się pełnoprawnej premiery tej upiększonej wersji gry.