Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 września 2020, 14:30

autor: Entelarmer

Minecraft RTX - zobacz, jakiego blasku nabiera gra

Firma Nvidia udostępniła nowe światy dla uczestników beta-testów Minecraft RTX. Każdy z nich można pobrać za darmo, by sprawdzić zalety ray tracingu w popularnej produkcji studia Mojang.

Minecraft RTX - zobacz, jakiego blasku nabiera gra - ilustracja #1
Minecraft RTX wzbogacił się o kolejne światy.

Minecraft zdecydowanie nie jest pierwszą produkcją, która przychodzi graczom do głowy w kontekście wykorzystania ray tracingu. Jednak to właśnie produkcja studia Mojang jest kolejną (po Cyberpunk 2077) grą, która otrzymała zwiastun prezentujący korzyści płynące z technologii RTX. Filmik prezentuje jeden z dwóch nowych światów udostępnionych w ramach trwających od kwietnia beta-testów Minecraft RTX: Portal Pioneers. Trailer zamieściliśmy poniżej.

Prócz tego Nvidia uruchomiła stronę pozwalającą na sprawdzenie jednej z nowych lokacji z włączonym oraz wyłączonym ray tracingiem. Firma zamieściła też filmik pokazujący Fins n’ Flippers, czyli drugi ze światów dodanych w tym miesiącu. Uczestnicy bety mogą pobrać oba całkowicie za darmo za pośrednictwem rynku Minecrafta. Na oficjalnym blogu dewelopera czytamy również o usprawnieniach Minecraft RTX, obejmujących wsparcie zawartości z najnowszej aktualizacji (oznaczonej numerem 1.16). Wciąż jednak nie wiemy, kiedy spodziewać się pełnoprawnej premiery tej upiększonej wersji gry.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.