Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2020, 14:55

GTA 5 trafi także na XSX. GTA Online zostanie samodzielną grą

Firma Rockstar Games zapowiedziała wydanie Grand Theft Auto V na „konsolach nowej generacji”, niejako potwierdzając premierę gry również na platformie Xbox Series X. Jednocześnie zdradzono plany wydzielenia sieciowego GTA Online jako osobnej produkcji.

GTA 5 trafi także na XSX. GTA Online zostanie samodzielną grą - ilustracja #1
Piąte GTA wyruszy na podbój kolejnej generacji konsol.

Wczorajszy pokaz The Future of Gaming przyniósł ze sobą zapowiedź Grand Theft Auto V w wersji na konsolę PS5. Najwyraźniej tytuł trafi także na Xboksa Series X, o czym firma Rockstar Games wspomina we wpisie na swojej oficjalnej stronie. Jak czytamy, GTAV ma ukazać się na „nowej generacji konsol, wliczając w to PlayStation 5”, co wyraźnie sugeruje wydanie gry także na platformie Microsoftu. Ma to nastąpić w drugiej połowie 2021 roku.

Wpis wspomina również o intrygującej kwestii związanej z sieciowym modułem piątego Grand Theft Auto. GTA Online ma otrzymać samodzielną wersję i będzie wspierane ekskluzywną zawartością dla nowych konsol oraz komputerów osobistych. Co więcej, autorzy piszą, że gra będzie dostępna bezpłatnie na PlayStation 5 przez pierwsze trzy miesiące po premierze, która nastąpi jednocześnie z debiutem GTAV na tej platformie. Najpewniej chodzi o tymczasową promocję dla posiadaczy nowej konsoli Sony, aczkolwiek niewykluczone, że po zakończeniu akcji GTA Online przejdzie na model free-to-play także na innych systemach. Wątpliwości powinny rozwiać kolejne informacje od Rockstara.