Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Friendly Fire 12 czerwca 2020, 14:00

autor: Froozyy

Ruszają zapisy do Bitwy Legend Friendly Fire

Rusza Bitwa Legend Friendly Fire w Teamfight Tactics! Od dziś można zapisać się do turnieju organizowanego przez nas we współpracy z Riot Games, w którym do zgarnięcia jest 4 tys. zł oraz nagrody sprzętowe od SPC Gear.

Ruszają zapisy do Bitwy Legend Friendly Fire - ilustracja #1
Ruszają zapisy do Bitwy Legend Friendly Fire.

Na oficjalne serwery gry Teamfight Tactics dopiero co zawitał nowy patch, wprowadzający do rozgrywki masę zmian. Najlepsi gracze teraz ostro trenują przed nadchodzącymi kwalifikacjami do Mistrzostw Świata, a my we współpracy z firmą Riot Games przygotowaliśmy dla nich idealną okazję do sprawdzenia swoich umiejętności. Tak więc dzisiaj o godzinie 14:00 rozpoczynamy zapisy do otwartych kwalifikacji Bitwy Legend Friendly Fire! Szczegóły przebiegu turnieju znajdziecie przedstawione na filmiku poniżej, w regulaminie oraz dalszej części tej wiadomości.

Odbędą się dwa turnieje kwalifikacyjne – Open 1 (19 czerwca) oraz Open 2 (20 czerwca). Chętni zawodnicy mogą zapisać się tylko na jeden z nich (o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń). Z tych potyczek zostanie wyłonionych 32 graczy (po 16 z każdych kwalifikacji), którzy następnie zmagać się będą w fazie grupowej. Do niej trafi również 16 graczy poprzedniej edycji turnieju Wedel Up! (14 półfinalistów i 2 pozostałych graczy z najwyższą liczbą punktów w ćwierćfinałach), 12 najlepszych graczy europejskich serwerów (6 z EUNE oraz 6 z EUW) oraz 4 graczy, którym przyznamy tzw. „dzikie karty”.

Ważna informacja!

Do tej pory podczas turniejów komunikowaliśmy się z Wami na Discordzie GRYOnline.pl. Od teraz jednak przenosimy się na własny serwer Friendly Fire i to tam będą podawane zawsze najważniejsze informacje. Możecie się na niego dostać, klikając w ten link.

Natomiast poniżej przedstawiamy zasady otwartych kwalifikacji i fazy grupowej, pełen harmonogram rozgrywek, dokładną punktację meczów (w przypadku etapów z systemem innym niż BO1) oraz nagrody w Bitwie Legend Friendly Fire.

Zasady otwartych kwalifikacji i fazy grupowej

Pierwszym etapem turnieju są otwarte kwalifikacje, podzielone na dwie części. W każdej z nich 256 zawodników zostanie podzielonych na 8-osobowe grupy (ustalane według rangi graczy) i rozegra spotkania w systemie drabinki pojedynczej eliminacji. Z każdej grupy dalej będzie przechodzić czterech najlepszych graczy, dopóki nie zostanie wyłoniona najlepsza 32, która podzielona na cztery grupy rozegra mecze w systemie BO3. Czterech najlepszych zawodników z każdej grupy przechodzi do fazy grupowej Bitwy Friendly Fire.

W fazie grupowej zmierzy się 64 zawodników podzielonych na 8 grup. Każda z grup rozegra swoje mecze w systemie BO5. Trzech najlepszych zawodników z każdej grupy przechodzi do fazy pucharowej turnieju. Pozostałe miejsca zostaną przydzielone czterem graczom, którzy na przestrzeni wszystkich grup zdobyli najwięcej punktów w pięciu meczach.

Dalsze fazy potoczą się zgodnie z zasadami, które znajdziecie rozpisane w regulaminie. Od etapu rozgrywek ćwierćfinałowych zmagania zawodników będziecie mogli oglądać na żywo na naszym kanale friendlyfirepl na platformie twitch.tv. Skomentują je dla Was: Karol „Kasar” Suchecki, Wojtek „simplywojtek” Cetner oraz Dariusz „jadarekikoziol” Kozioł.

Harmonogram

Ruszają zapisy do Bitwy Legend Friendly Fire - ilustracja #2
Harmonogram Bitwy Legend Friendly Fire.
Ruszają zapisy do Bitwy Legend Friendly Fire - ilustracja #3
Faza pucharowa Bitwy Legend Friendly Fire.

Punktacja meczów

1. miejsce – 50 pkt

2. miejsce – 40 pkt

3. miejsce – 35 pkt

4. miejsce – 30 pkt

5. miejsce – 20 pkt

6. miejsce – 15 pkt

7. miejsce – 10 pkt

Nagrody w Bitwie Legend Friendly Fire

Dla zwycięzców Bitwy Legend Friendly Fire czekają nagrody pieniężne! Dodatkowo laureaci zostaną nagrodzeni zestawami sprzętowymi od SPC Gear, składającymi się m.in. z gamingowego fotela, myszy oraz klawiatury.

Nagrody za poszczególne miejsca w Bitwie Legend Friendly Fire prezentują się następująco:

Ruszają zapisy do Bitwy Legend Friendly Fire - ilustracja #4
Nagrody w Bitwie Legend Friendly Fire.