Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 września 2020, 11:31

autor: Dameredet

Cyberpunk 2077 nie będzie droższy na PS5 i XSX

CD Projekt RED udzieliło odpowiedzi na pytania inwestorów. Zdradzono, że cena gry na PlayStation 5 i Xboxa Series X nie wzrośnie, a mikropłatności w trybie multiplayer nie będą agresywne.

Cyberpunk 2077 nie będzie droższy na PS5 i XSX - ilustracja #1
Dobre wieści dla czekających na Cyberpunka.

Premiera Cyberpunka 2077 nadchodzi wielkimi krokami, a w związku z tym poznajemy coraz więcej szczegółów na temat nowej produkcji studia CD Projekt RED. Twórcy wiedźmińskiej serii podczas ostatniej telekonferencji udzielali odpowiedzi na pytania inwestorów. O co byli pytani?

Czytając zapis z konferencji, możemy się dowiedzieć co nieco o planach „Redów”. Chociaż tematem spotkania nie była żadna konkretna produkcja, a podsumowanie pierwszego półrocza 2020 roku, to wiele uwagi poświęcono Cyberpunkowi 2077. Dzięki pytaniom inwestorów dowiedzieliśmy się między innymi, że cena preorderu gry nie wzrośnie do 70 USD w przypadku wersji na konsole Xbox Series X i PlayStation 5. Firma nie ma więc zamiaru iść za przykładem EA i Activision, za których produkty przeznaczone na konsole następnej generacji zapłacimy więcej. „Redzi” spodziewają się również, że tak jak w przypadku Dzikiego Gonu, zainteresowanie preorderami na Cyberpunk 2077 wzrośnie w ostatnich tygodniach przed premierą. Jednak twórcy już teraz mają powód do radości. Chociaż nie ujawnili konkretnej liczby sprzedanych kopii, to zdradzili, że ich nowe dzieło radzi sobie pod tym względem jeszcze lepiej niż ostatni Wiedźmin.

Zapowiedziano również, że DLC wydawane po premierze gry będą podążać ścieżką wytyczoną przez dodatki do trzeciego Wiedźmina. Co więcej, niedługo możemy się spodziewać większej ilości informacji na ich temat.

Pojawiły się również pytania o to, jak agresywne będą mikropłatności w multipalyerze Cyberpunka 2077. Jak zapewnili twórcy, pozostaną oni przyjaźni w stosunku do graczy i chociaż w grze pojawią się opcje zakupów, to nie będą one uciążliwe. Mają ucieszyć, a nie zasmucić graczy.

Cyberpunk 2077 trafi na komputery osobiste, PS4 i Xboxa One 19 listopada. Gra będzie dostępna również na PlayStation 5 i Xboksie Series X.