Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 sierpnia 2020, 22:06

Activision potwierdza: nowe Call of Duty będzie droższe na PS5 i XSX

Poznaliśmy cenę wydań Call of Duty: Black Ops – Cold War na wszystkich platformach. Niestey, osoby pragnące zagrać na PS5 i XSX będą musiały zapłacić więcej, i to być może nie tylko za nowego CoD-a.

Activision potwierdza: nowe Call of Duty będzie droższe na PS5 i XSX - ilustracja #1
Call of Duty najwyraźniej podrożeje na next-genach.

Zgodnie z obietnicą, dziś firma Activision zaprezentowała zwiastun Call of Duty: Black Ops – Cold War i zdradziła garść informacji na temat nadchodzącej produkcji. Uwzględnia to jej cenę, lecz tu akurat znalazła się łyżka dziegciu. Firma Activision potwierdziła, że standardowe wydanie na konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series X będzie droższe niż na platformach ósmej generacji. Chodzi o tzw. Zestaw Międzygeneracyjny, czyli edycję pozwalającą na zabawę także na starszych urządzeniach (via PlayStation Store oraz Microsoft Store). Jej koszt wyznaczono na 69,99 dolara (329 złotych), podczas gdy standardowe wydania na PS4, XONE i PC zachowają dotychczasową cenę 59,99 dol. (około 289-290 zł).

Możliwe, że wyższa cena wynika właśnie z owego „międzypokoleniowego” charakteru wydania, jako że poza tym nie różni się ono od standardowej edycji Call of Duty: Black Ops – Cold War. Jednakże serwis CharlieINTEL donosi, jakoby firma Activision potwierdziła, że podwyżka będzie dotyczyć wszystkich marek wydawcy. Wcześniej z podobnym zamiarem zdradziło się Take-Two Interactive, ale po protestach graczy zapewniono, że kwestia ta będzie rozważana osobno dla każdego tytułu (via The Verge). Jeśli jednak wzrosłaby cena Call of Duty – jednej z największych marek na rynku – wielu wydawców zapewne poszłoby śladem Activision. Taką opinię wyraził m.in. Mat Piscatella z grupy analitycznej NPD.