Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 sierpnia 2020, 19:47

autor: Vergil

CoD Cold War - jest trailer i data premiery, gra stawia na wybory gracza

Studio Treyarch wprowadzi w Call of Duty: Black Ops - Cold War co najmniej jedną istotną zmianę względem ostatnich części serii. Mowa o elementach RPG w postaci wyborów rzutujących na przebieg i zakończenie fabuły oraz konieczności stworzenia bohatera.

AKTUALIZACJA:

Pojawił się pierwszy pełnoprawny zwiastun gry. Ujawniono również jej datę premiery – Call of Duty: Black Ops - Cold War zadebiutuje 13 listopada.

W SKRÓCIE:
  1. w Call of Duty: Black Ops - Cold War studio Treyarch wprowadzi elementy RPG w postaci konieczności dokonywania wyborów rzutujących na przebieg i zakończenie fabuły oraz kreacji postaci poprzedzającej kampanię;
  2. owe rozwiązania nie wpłyną jednak na długość, intensywność i różnorodność trybu dla pojedynczego gracza.

W przededniu Gamescom Opening Night Live, gdzie Call of Duty: Black Ops - Cold War ma zaprezentować się światu w pełnej krasie, najnowsze dzieło studia Treyarch zaczęło wychodzić z cienia. Pod tym adresem znajdziecie naszą zapowiedź omawianej produkcji, natomiast w tej wiadomości chcielibyśmy zwrócić uwagę na bodaj największą zmianę wprowadzoną w tym tytule względem ostatnich części serii, czyli wybory rodem z gier RPG (wcześniej takowe mogliśmy zobaczyć jedynie w Call of Duty: Black Ops II).

Jak pisze Marcin, w Call of Duty: Black Ops - Cold War przyjdzie nam podejmować rozmaite decyzje. Jak to zwykle bywa, nasze poczynania będą mieć wpływ na przebieg opowiedzianej w grze historii, a co za tym idzie – jej zakończenie. Co ciekawe, nie jest to jedyny element RPG zaimplementowany w tym projekcie. Przed rozpoczęciem zabawy autorzy pozwolą nam bowiem stworzyć własną postać, jednak będzie to miało znaczenie w zasadzie całkowicie kosmetyczne.

CoD Cold War - jest trailer, gra stawia na wybory gracza - ilustracja #1
CoD: Black Ops - Cold War udowodni, że wojna to również sztuka wyboru.

Warto przy tym odnotować, że pod względem długości „Zimna wojna” ma nie odbiegać od tego, do czego przyzwyczaiły nas poprzednie odsłony cyklu. Elementy RPG nie powinny również wpłynąć na intensywność i różnorodność kampanii. Więcej o tym, w które miejsca zabierze nas zespół Treyarch, z kim każe nam się zmierzyć oraz jakie cele misji przed nami postawi, a także o powrocie trybu zombie, dowiecie się z naszej zapowiedzi.

Tymczasem nie pozostaje nam nic innego, jak jeszcze raz rzucić okiem na oficjalny teaser trailer Call of Duty: Black Ops - Cold War i przypomnieć, że zgodnie z przeciekami gra ma trafić do sprzedaży 13 listopada.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Call of Duty
  2. Zapowiedź Call of Duty: Black Ops - Cold War