Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 sierpnia 2020, 17:43

CoD: Black Ops - Cold War - przeciek związany z datą premiery i opis kampanii

Jesteśmy coraz bliżej prezentacji nowej gry z serii Call of Duty. Na jaw wychodzą szczegóły na temat kampanii fabularnej oraz prawdopodobna data premiery.

Firma Activsion jest bardzo oszczędna w dawkowaniu informacji o nadchodzącej odsłonie Call of Duty: Black Ops – Cold War, jednak tzw. dataminerzy nie próżnują. W ostatniej aktualizacji do CoD: Modern Warfare i CoD: Warzone wykryto pliki z ciekawymi informacjami. Według nich premiera najnowszej odsłony odbędzie się w piątek 13 listopada 2020 roku. Znaleziono również tekst mający być oficjalnym opisem kampanii fabularnej najnowszego Call of Duty, który mówi o czasie akcji i bohaterach występujących w nowej historii.

COD: Black Ops - Cold War - przeciek związany z datą premiery i opis kampanii - ilustracja #1
Prezentacja nowego CoD-a nadchodzi coraz większymi krokami.

Opis kampanii CoD: Black Ops – Cold War (uwaga na możliwe spoilery!)

Kultowa seria Black Ops powraca w Call of Duty: Black Ops Cold War – bezpośrednim sequelu uwielbianej przez fanów pierwszej części CoD: Black Ops. Black Ops Cold War zabierze fanów w realia geopolitycznych roszad zimnej wojny tuż na początku lat 80. Nic nie jest tym, czym się wydaje, w trzymającej w napięciu kampanii single player, gdzie gracze staną twarzą w twarz z historycznymi postaciami i trudnymi do przełknięcia faktami. Walki będą toczyć się w tak ikonicznych lokacjach jak Berlin Wschodni, Wietnam, Turcja, siedziba główna KGB i w wielu innych.

Jako operator sił specjalnych podążysz tropem tajemniczej postaci zwanej „Perseuszem”, która ma na celu zdestabilizowanie aktualnego układu sił na świecie. Zanurz się w świecie szpiegów i konspiracji wśród tak znanych bohaterów jak Woods, Mason i Hudson oraz zupełnie nowej ekipy komandosów, by powstrzymać spisek kiełkujący od dekad.

Oprócz kampanii, gracze skorzystają z bogatego arsenału broni i wyposażenia czasów zimnej wojny w next-genowej odsłonie trybu multiplayer oraz zombie!

Prezentacja trybu multiplayer

Według wielu źródeł jesteśmy też coraz bliżej prezentacji trybu multiplayer nowego Call of Duty: Black Ops – Cold War. Dataminerzy wyciągnęli z plików gry CoD: Warzone informacje o prezentacji MP planowanej na 9 września, natomiast z twitterowego konta Geoffa Keighleya wiemy na pewno, że jakieś materiały z nowego CoD-a zostaną pokazane w czasie gali otwarcia gamescomu w czwartek 27 sierpnia o godzinie 20:00.

Jakby tego było mało, już w środę, 26 sierpnia, dojdzie do pierwszej oficjalnej prezentacji gry, ale w zupełnie niespodziewanej formule. Odbędzie się ona bowiem w grze Call of Duty: Warzone na battleroyale’owej mapie Werdańsk o godzinie 19:30. Nikt nie wie, w jaki sposób zostanie to przedstawione. Spekuluje się, że na mapie ma dojść do eksplozji bomby atomowej. Jeśli tak się stanie, nie ma pewności, czy wpłynie to na późniejszy wygląd mapy na stałe.

Tak czy siak fani CoD-a powinni chyba jutro zalogować się do darmowego Warzone, by mieć widok z pierwszego rzędu na tak niecodzienną zapowiedź nowej gry z tej serii.