Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 listopada 2020, 17:02

Crysis 2 i Crysis 3 w kolejce do zremasterowania

Nowe informacje pochodzące z włamania na serwery firmy Crytek wskazują, że niemieckie studio pracuje nad odświeżeniem Crysisa 2 i Crysisa 3.

W SKRÓCIE:
  1. Kolejny wyciek z serwerów firmy Crytek ujawnia plany zremasterowania Crysisa 2 i Crysisa 3.
  2. Gry miały pierwotnie pojawić się w ciągu kilku miesięcy od premiery Crysisa Remastered.

Crytek może pracować nad remasterami Crysisa 2 i Crysisa 3. Do internetu wyciekły kolejne informacje z ostatniego włamania na serwery firmy (w tym samym czasie uzyskano dostęp do komputerów firmy Ubisoft). Według dokumentów, które pozyskano, odnowiona trylogia Crysis miała pojawić się w trakcie 12 miesięcy od planowanej na luty premiery odnowionego pierwszego Crysisa.

Jak wiemy, Crysis Remastered nie zadebiutował w lutym 2020 roku, a kilka miesięcy później (w lipcu na konsoli Nintendo Switch i we wrześniu na PC, PS4 i Xboksie One). Z dokumentów, które na Twitterze opublikował użytkownik PokeProtos, wynika, że Crysis 2 Remaster miał pojawić się w sierpniu 2020, a Crysis 3 Remaster w lutym 2021 roku. Kilka tygodni później (w maju 2021) do sprzedaży miała trafić cała trylogia w zbiorczym wydaniu. Jednak z uwagi na problemy przy odświeżaniu pierwszego Crysisa oraz pandemii COVID-19 projekty prawdopodobnie zaliczyły spory poślizg.

Jeśli uwierzyć w przekazane informacje, to zarówno Crysis 2, jak i Crysis 3 mają zostać pozbawione modułu gry sieciowej i skupić się wyłącznie na kampanii dla jednego gracza. Mając na uwadze ostatni wyciek, rolę gry sieciowej przejąć ma Crysis Next.

  1. Oficjalna strona firmy Crytek