Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS5XONESwitchPS4XSX
Okładka Crysis 3 Remastered (PC)
OkładkaCrysis 3 Remastered (PC)

Crysis 3 Remastered

Odświeżona wersja strzelanki z 2013 roku, oferująca usprawnienia graficzne pod względem oświetlenia, tekstur, rozdzielczości i wielu innych. Crysis 3 Remastered zawiera tylko kampanię dla jednego gracza, opowiadającą o próbie ostatecznego powstrzymania inwazji Cepidów na Ziemię.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | reedycje/remastery/remaki | strzelanki | Find Your Next Game

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Crysis 3 Remastered Premiera

15paź2021za 18dni

PC PS4 XONE PS5 XSX Switch

Odświeżona graficznie kampania dla jednego gracza z oryginalnego Crysis 3, pierwszoosobowej strzelanki wydanej w 2013 roku na PC, PS3 oraz Xboxa 360. Za powstanie zremasterowanej wersji odpowiadają twórcy calej serii, studio Crytek.

Fabuła

Historia przedstawiona w Crysis 3 Remastered jest identyczna jak w oryginale i opowiada o ostatecznej próbie wypędzenia Cepidów z Ziemi. Tak samo jak w Crysis 2, akcję umiejscowiono w Nowym Jorku, tym razem w roku 2047, czyli 24 lata po poprzedniej odsłonie. Głównym bohaterem został pojawiający się wcześniej jako postać drugoplanowa Prorok, były żołnierz Delta Force, posiadający ogromną wiedzę o najeźdźcach dzięki kontaktowi z ich liderem, Cepidem Alfa. W celu ochrony Nowego Jorku, korporacja C.E.L.L. zbudowała nad miastem ogromną kopułę, przyczyniając się do ocieplenia panujących w nim temperatur i zamieniając ruiny w dżunglę.

Przy wsparciu partyzantów, w tym m.in. znanego z Crysis oraz Crysis: Warhead Psychola, Prorok dąży do odkrycia celów korporacji oraz do pozbycia się przetrzebionych, jednak ciągle groźnych kosmitów.

Mechanika

Dostępne w grze lokacje posiadają bardzo otwartą strukturę, dzięki czemu do każdej misji możemy podejść na wiele sposobów. Dodatkowe możliwości w tej materii zapewnia nam nanokombinezon, potrafiący zamienić nas zarówno w żywy czołg w trybie pancerza, jak i cichego zabójcę w trybie maskowania. Oprócz tego pozwala nam szybciej się przemieszczać, wysoko skakać oraz podnosić ciężkie przedmioty, co da się wykorzystać do zdobywania przewagi nad przeciwnikami w walce.

Wśród dostępnych broni znajdziemy pistolety, karabiny i strzelby. Sporą nowością względem poprzedniej odsłony jest też łuk, z którego korzystamy bez zużywania baterii skafandra. W połączeniu z dużymi obrażeniami, różnymi rodzajami strzał oraz naciągu czyni to z niego perfekcyjną broń do cichej eliminacji przeciwników. Sprzęt wyposażamy wedle własnego uznania w wiele rodzajów celowników, magazynków czy dodatków pokroju granatników lub rączek pozwalających na pewniejszy chwyt broni. W walce wspieramy się granatami, wyrzutniami rakiet czy ładunkami C4, a wszystkie zasoby uzupełniamy zbierając amunicję z przeciwników lub ze specjalnych skrzynek rozstawionych w różnych zakątkach map.

Otwierając specjalne ładunki korporacji C.E.L.L., zdobywamy wyjątkowe pakiety pozwalające nam na ulepszanie nanoskafandra. Wykupione ulepszenia ustawiamy następnie w specjalne sety, by były aktywne podczas rozgrywki. Walki możemy sobie ułatwić oznaczając przeciwników przed rozpoczęciem boju, korzystając ze specjalnego wizjera. W ciemnościach z kolei wspomagamy się nanowizją, pozwalającą nam widzieć temperaturę wszystkich obiektów otoczenia, w tym wrogów.

Kwestie techniczne

Cała seria Crysis słynie z wysokiego poziomu grafiki, nie inaczej było w przypadku trzeciej części. W wersji Remastered wyposażono ją dodatkowo w wysokiej jakości tekstury, poprawiono oświetlenie oraz uszczegółowiono modele i elementy otoczenia.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Crysis 3 Remastered: 16+

PC
PS4
XONE
PS5
XSX
Switch