Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONESwitch
Okładka Crysis Remastered (PC)

Crysis Remastered

Zremasterowana wersja gry Crysis, opracowana przez studia Crytek i Saber Interactive. Crysis Remastered zyskał liczne usprawnienia wizualne, na czele z odświeżonymi teksturami oraz wsparciem dla ray tracingu, a także otrzymał efekty graficzne nieobecne w pierwowzorze.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | reedycje/remastery/remaki | strzelanki | Epic Store exclusive | Find Your Next Game

Okładka Crysis Remastered (PC)

data premiery gry:

23lip2020

Switch

18wrz2020

PC PS4 XONE

Crysis Remastered to zremasterowana wersja gry Crysis – popularnego FPS-a z 2007 roku. Produkcja została opracowana przez autorów pierwowzoru, czyli studio Crytek, oraz zespół Saber Interactive, w którego portfolio można znaleźć między innymi port gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na konsolę Nintendo Switch. W przeciwieństwie do oryginału, tytuł zawiera wyłącznie kampanię fabularną dla pojedynczego gracza.

Fabuła

W 2020 roku amerykańscy naukowcy dokonali przerażającego odkrycia na leżących na Morzu Południowochińskim fikcyjnych Wyspach Lingshan. Kontakt z nimi szybko się urwał, a na miejsce wkroczyła armia Korei Północnej, która chcąc przejąć całkowitą kontrolę nad owym znaleziskiem, odcięła ten obszar od reszty świata. Głównym bohaterem gry jest Nomad, czyli członek amerykańskiego oddziału specjalnego, który został tam wysłany z misją ratunkową. Choć początkowo zadaniem żołnierzy jest zbadanie sytuacji panującej na Lingshan i oswobodzenie archeologów, przedsięwzięcie szybko zmienia się w prawdziwą walkę o przetrwanie. Znaleziskiem był bowiem statek obcej cywilizacji gotowej do inwazji na Ziemię.

Mechanika

W Crysis Remastered akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Gra jest podzielona na misje, które toczą się na osobnych mapach o otwartej strukturze. Podczas zabawy mamy pełną swobodę nie tylko w kwestii wyboru drogi prowadzącej do celu, lecz również sposobów na wykonywanie stawianych przed nami zadań. Cele misji można realizować zarówno działając po cichu, jak i strzelając do wszystkiego, co nawinie nam się pod lufę.

Niezależnie od tego, którą metodę wybierzemy, sprawę ułatwia naszpikowany futurystyczną technologią nanokombinezon noszony przez protagonistę, który pozwala mu m.in. przeżyć w nieprzyjaznym środowisku (na przykład w niskiej temperaturze), a także może działać w kilku różnych trybach; mowa o chwilowej niewidzialności, przyspieszeniu ruchów oraz zwiększeniu siły i odporności na obrażenia. Ponadto na naszym podorędziu znajduje się rozbudowany arsenał, a każdą broń możemy dostosować do indywidualnych preferencji, instalując w niej tłumik, różnorodne przyrządy optyczne oraz dodatki pokroju granatników. Wyspy eksplorujemy przy tym zarówno na piechotę, jak i korzystając z różnorodnych pojazdów oraz maszyn – oprócz samochodów terenowych możemy skorzystać między innymi z łodzi, poduszkowców oraz śmigłowców.

Kwestie techniczne

Na tle pierwowzoru Crysis Remastered wyróżnia się za sprawą znacznie udoskonalonej oprawy graficznej. Twórcy zadbali między innymi o odświeżenie tekstur i lepsze efekty cząsteczkowe, a także zaimplementowali m.in. nowy system oświetlenia, wolumetryczną mgłę, efekt motion blur oraz software'owy ray tracing. Podobnie jak w pierwowzorze, tak i tutaj otoczenie jest podatne na zniszczenia – możemy nie tylko równać z ziemią elementy zabudowy, lecz także dewastować florę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 3,7 / 10 na podstawie 139 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 4,3 / 10 na podstawie 243 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,00 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Klasyfikacja PEGI Crysis Remastered

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Crysis Remastered

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-3450 / AMD Ryzen 3
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 1050 Ti / Radeon RX 470 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-7600K / AMD Ryzen 5
 • 12 GB RAM
 • karta grafiki 8 GB GeForce GTX 1660 Ti / Radeon RX Vega 56 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
Crysis Remastered kontra Crysis Enhanced Edition na 9-minutowym filmie
Crysis Remastered kontra Crysis Enhanced Edition na 9-minutowym filmie

wiadomość22 września 2020

Na YouTubie pojawił się film użytkownika Digital Dreams, który pokazuje różnice pomiędzy Crysis Remastered a modyfikacją stworzoną przez fanów – Crysis Enhanced Edition.

Crysis Remastered korzysta z Denuvo i ma ten sam problem co oryginał
Crysis Remastered korzysta z Denuvo i ma ten sam problem co oryginał

wiadomość19 września 2020

Crysis Remastered nie jest dobrym remasterem. Mimo wielu usprawnień graficznych gra ma znaczące problemy z wykorzystaniem wszystkich rdzeni procesora. Dodatkowo korzysta z nielubianego Denuvo.

Premiera Crysis Remastered. Żaden PC nie udźwignie maks. ustawień
Premiera Crysis Remastered. Żaden PC nie udźwignie maks. ustawień

wiadomość18 września 2020

Dzisiaj na rynku zadebiutuje Crysis Remastered w wersjach na PC, Xboksa One i PlayStation 4. Wydanie pecetowe na maksymalnych ustawieniach jest tak wymagające, że nie ma na rynku karty grafiki, która zapewniłaby nam 30 FPS w rozdzielczości 4K.

Crysis Remastered nokautuje RTX 2080 Ti; w 1080p na Very High poniżej 60 FPS
Crysis Remastered nokautuje RTX 2080 Ti; w 1080p na Very High poniżej 60 FPS

wiadomość17 września 2020

Ujawniono pierwsze wyniki wydajności gry Crysis: Remastered. Czy tym razem pecety są na ten tytuł gotowe? Wszystko wskazuje na to, że nawet mocarny GeForce RTX 2080 Ti nie wyciąga 60 FPS.

Crysis Remastered - oficjalny zwiastun w 8K
Crysis Remastered - oficjalny zwiastun w 8K

wiadomość15 września 2020

Premiera Crysis Remastered na PC, Xboksie One oraz PS4 już niedługo – z tej okazji Crytek opublikował zwiastun techniczny, pokazujący niektóre z nowych funkcji graficznych.

PC
PS4
XONE
Switch