Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCSwitchPS4XONE
Okładka Crysis Remastered (PC)

Crysis Remastered

Zremasterowana wersja gry Crysis, opracowana przez studia Crytek i Saber Interactive. Crysis Remastered zyskał liczne usprawnienia wizualne, na czele z odświeżonymi teksturami oraz wsparciem dla ray tracingu, a także otrzymał efekty graficzne nieobecne w pierwowzorze.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | reedycje/remastery/remaki | strzelanki | Epic Store exclusive

Okładka Crysis Remastered (PC)

data premiery gry:

23lip2020

Switch

18wrz2020

PC PS4 XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Crysis Remastered to zremasterowana wersja gry Crysis – popularnego FPS-a z 2007 roku. Produkcja została opracowana przez autorów pierwowzoru, czyli studio Crytek, oraz zespół Saber Interactive, w którego portfolio można znaleźć między innymi port gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na konsolę Nintendo Switch. W przeciwieństwie do oryginału, tytuł zawiera wyłącznie kampanię fabularną dla pojedynczego gracza.

Fabuła

W 2020 roku amerykańscy naukowcy dokonali przerażającego odkrycia na leżących na Morzu Południowochińskim fikcyjnych Wyspach Lingshan. Kontakt z nimi szybko się urwał, a na miejsce wkroczyła armia Korei Północnej, która chcąc przejąć całkowitą kontrolę nad owym znaleziskiem, odcięła ten obszar od reszty świata. Głównym bohaterem gry jest Nomad, czyli członek amerykańskiego oddziału specjalnego, który został tam wysłany z misją ratunkową. Choć początkowo zadaniem żołnierzy jest zbadanie sytuacji panującej na Lingshan i oswobodzenie archeologów, przedsięwzięcie szybko zmienia się w prawdziwą walkę o przetrwanie. Znaleziskiem był bowiem statek obcej cywilizacji gotowej do inwazji na Ziemię.

Mechanika

W Crysis Remastered akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Gra jest podzielona na misje, które toczą się na osobnych mapach o otwartej strukturze. Podczas zabawy mamy pełną swobodę nie tylko w kwestii wyboru drogi prowadzącej do celu, lecz również sposobów na wykonywanie stawianych przed nami zadań. Cele misji można realizować zarówno działając po cichu, jak i strzelając do wszystkiego, co nawinie nam się pod lufę.

Niezależnie od tego, którą metodę wybierzemy, sprawę ułatwia naszpikowany futurystyczną technologią nanokombinezon noszony przez protagonistę, który pozwala mu m.in. przeżyć w nieprzyjaznym środowisku (na przykład w niskiej temperaturze), a także może działać w kilku różnych trybach; mowa o chwilowej niewidzialności, przyspieszeniu ruchów oraz zwiększeniu siły i odporności na obrażenia. Ponadto na naszym podorędziu znajduje się rozbudowany arsenał, a każdą broń możemy dostosować do indywidualnych preferencji, instalując w niej tłumik, różnorodne przyrządy optyczne oraz dodatki pokroju granatników. Wyspy eksplorujemy przy tym zarówno na piechotę, jak i korzystając z różnorodnych pojazdów oraz maszyn – oprócz samochodów terenowych możemy skorzystać między innymi z łodzi, poduszkowców oraz śmigłowców.

Kwestie techniczne

Na tle pierwowzoru Crysis Remastered wyróżnia się za sprawą znacznie udoskonalonej oprawy graficznej. Twórcy zadbali między innymi o odświeżenie tekstur i lepsze efekty cząsteczkowe, a także zaimplementowali m.in. nowy system oświetlenia, wolumetryczną mgłę, efekt motion blur oraz software'owy ray tracing. Podobnie jak w pierwowzorze, tak i tutaj otoczenie jest podatne na zniszczenia – możemy nie tylko równać z ziemią elementy zabudowy, lecz także dewastować florę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 3,8 / 10 na podstawie 277 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 4,3 / 10 na podstawie 243 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,00 PLN

Klasyfikacja PEGI Crysis Remastered

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Crysis Remastered

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-3450 / AMD Ryzen 3
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 1050 Ti / Radeon RX 470 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-7600K / AMD Ryzen 5
 • 12 GB RAM
 • karta grafiki 8 GB GeForce GTX 1660 Ti / Radeon RX Vega 56 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
Crysis Remastered z ray tracingiem na niemal wszystkich powierzchniach
Crysis Remastered z ray tracingiem na niemal wszystkich powierzchniach

wiadomość29 kwietnia 2021

Nowa aktualizacja do Crysis Remastered wprowadza specjalną opcję ray tracingu. Ma ona zaoferować jak najlepsze efekty wizualne przy mniejszym wpływie na wydajność.

Crysis Remastered w końcu ze wsparciem 60 FPS na PS5 i XSX/S
Crysis Remastered w końcu ze wsparciem 60 FPS na PS5 i XSX/S

wiadomość8 kwietnia 2021

Crysis Remastered otrzymał nową aktualizację na konsolach Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4 oraz PlayStation 5. Oprócz dodania brakującej misji patch wprowadza nowe tryby graficzne i wsparcie 60 FPS na platformach dziewiątej generacji.

Patch do Crysis Remastered na PC naprawia DLSS i wyłącza Motion Blur
Patch do Crysis Remastered na PC naprawia DLSS i wyłącza Motion Blur

wiadomość16 marca 2021

Gra Crysis Remastered w wersji na komputery otrzymała kolejną łatkę. Patch naprawił problemy z działaniem funkcji DLSS i tymczasowo wyłączył zbugowany efekt rozmycia Motion Blur.

Aktualizacja Crysis Remastered na PC dodaje obsługę DLSS
Aktualizacja Crysis Remastered na PC dodaje obsługę DLSS

wiadomość13 marca 2021

Najnowsza aktualizacja zremasterowanego Crysisa na PC przynosi implementację technologii DLSS 2.0, co pozwala osiągnąć wzrost wydajności nawet o 40%.

Aktualizacja do Crysis Remastered poprawiła wydajność na PC
Aktualizacja do Crysis Remastered poprawiła wydajność na PC

wiadomość26 listopada 2020

Crysis Remastered otrzymał aktualizację 1.3.0. Oprócz usunięcia wielu błędów patch poprawił działanie pecetowego wydania gry na wyższych ustawieniach graficznych.

PC
PS4
XONE
Switch