Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4SwitchXONE
Okładka Crysis Remastered (PC)

Crysis Remastered

Zremasterowana wersja gry Crysis, opracowana przez studia Crytek i Saber Interactive. Crysis Remastered zyskał liczne usprawnienia wizualne, na czele z odświeżonymi teksturami oraz wsparciem dla ray tracingu, a także otrzymał efekty graficzne nieobecne w pierwowzorze.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | reedycje/remastery/remaki | strzelanki | Find Your Next Game

Okładka Crysis Remastered (PC)

data premiery gry:

gru2020

PC PS4 XONE Switch
Find Your Next Game 2020

Crysis Remastered to zremasterowana wersja gry Crysis – popularnego FPS-a z 2007 roku. Produkcja została opracowana przez autorów pierwowzoru, czyli studio Crytek, oraz zespół Saber Interactive, w którego portfolio można znaleźć między innymi port gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na konsolę Nintendo Switch. W przeciwieństwie do oryginału, tytuł zawiera wyłącznie kampanię fabularną dla pojedynczego gracza.

Fabuła

W 2020 roku amerykańscy naukowcy dokonali przerażającego odkrycia na leżących na Morzu Południowochińskim fikcyjnych Wyspach Lingshan. Kontakt z nimi szybko się urwał, a na miejsce wkroczyła armia Korei Północnej, która chcąc przejąć całkowitą kontrolę nad owym znaleziskiem, odcięła ten obszar od reszty świata. Głównym bohaterem gry jest Nomad, czyli członek amerykańskiego oddziału specjalnego, który został tam wysłany z misją ratunkową. Choć początkowo zadaniem żołnierzy jest zbadanie sytuacji panującej na Lingshan i oswobodzenie archeologów, przedsięwzięcie szybko zmienia się w prawdziwą walkę o przetrwanie. Znaleziskiem był bowiem statek obcej cywilizacji gotowej do inwazji na Ziemię.

Mechanika

W Crysis Remastered akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Gra jest podzielona na misje, które toczą się na osobnych mapach o otwartej strukturze. Podczas zabawy mamy pełną swobodę nie tylko w kwestii wyboru drogi prowadzącej do celu, lecz również sposobów na wykonywanie stawianych przed nami zadań. Cele misji można realizować zarówno działając po cichu, jak i strzelając do wszystkiego, co nawinie nam się pod lufę.

Niezależnie od tego, którą metodę wybierzemy, sprawę ułatwia naszpikowany futurystyczną technologią nanokombinezon noszony przez protagonistę, który pozwala mu m.in. przeżyć w nieprzyjaznym środowisku (na przykład w niskiej temperaturze), a także może działać w kilku różnych trybach; mowa o chwilowej niewidzialności, przyspieszeniu ruchów oraz zwiększeniu siły i odporności na obrażenia. Ponadto na naszym podorędziu znajduje się rozbudowany arsenał, a każdą broń możemy dostosować do indywidualnych preferencji, instalując w niej tłumik, różnorodne przyrządy optyczne oraz dodatki pokroju granatników. Wyspy eksplorujemy przy tym zarówno na piechotę, jak i korzystając różnorodnych pojazdów oraz maszyn – oprócz samochodów terenowych możemy skorzystać między innymi z łodzi, poduszkowców oraz śmigłowców.

Kwestie techniczne

Na tle pierwowzoru Crysis Remastered wyróżnia się za sprawą znacznie udoskonalonej oprawy graficznej. Twórcy zadbali między innymi o odświeżenie tekstur i lepsze efekty cząsteczkowe, a także zaimplementowali m.in. nowy system oświetlenia, wolumetryczną mgłę, efekt motion blur oraz software'owy ray tracing. Podobnie jak w pierwowzorze, tak i tutaj otoczenie jest podatne na zniszczenia – możemy nie tylko równać z ziemią elementy zabudowy, lecz także dewastować florę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6,3 / 10 na podstawie 116 głosów czytelników.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Wymagania wiekowe Crysis Remastered

16+

Crysis Remastered opóźniony. Reakcja na krytykę graczy po wycieku trailera
Crysis Remastered opóźniony. Reakcja na krytykę graczy po wycieku trailera

wiadomość1 lipca 2020

Studio Crytek nie pokaże dzisiaj zwiastuna Crysis Remastered. Deweloper zdecydował się przesunąć zarówno ujawnienie trailera gry, jak i jej premierę na późniejszy termin.

Crysis Remastered vs Crysis - porównanie grafiki na screenach
Crysis Remastered vs Crysis - porównanie grafiki na screenach

wiadomość1 lipca 2020

Użytkownicy internetowego forum ResetEra udostępnili kilka screenów ze zremasterowanej wersji Crysisa i porównali je z oryginałem.

Crysis Remastered - wyciekła data premiery i trailer
Crysis Remastered - wyciekła data premiery i trailer

wiadomość30 czerwca 2020

Do sieci wyciekł zwiastun Crysis Remastered oraz data premiery gry. W produkcję mamy zagrać w przyszłym miesiącu.

Crysis Remastered jednak bez dodatku Warhead
Crysis Remastered jednak bez dodatku Warhead

wiadomość24 kwietnia 2020

Studio Crytek potwierdziło zawartość Crysis Remastered. Jak donosi serwis Inverse, remaster zaoferuje wyłącznie kampanię solową znaną z pierwszej gry z serii, bez dodatku Warhead lub pozostałych odsłon cyklu.

Crysis Remastered może zawierać Crysis Warhead
Crysis Remastered może zawierać Crysis Warhead

wiadomość20 kwietnia 2020

Wiele wskazuje na to, że Crysis Remastered zaoferuje odświeżoną wersję nie tylko podstawowej wersji gry, ale również samodzielnego dodatku Crysis: Warhead.

PC
PS4
XONE
Switch