Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 listopada 2020, 10:56

Crysis Next - nowa gra studia Crytek wyciekła do sieci

Niemieckie studio Crytek pracuje nad nową grą. Jej tytuł to najprawdopodobniej Crysis Next. Ma być ona darmową strzelanką z gatunku battle royale.

Niemieckie studio Crytek od dłuższego czasu nie ma dobrej passy. Najpierw premiera Crysis Remastered została opóźniona ze względu na to, jak źle został odebrany trailer tytułu. Potem, po jego debiucie, okazało się, że ma ogromne problemy z optymalizacją na konsolach, jak i komputerach osobistych. Nie mówiąc już o tym, że od 2013 roku (wtedy na rynek trafił Crysis 3) nie dostaliśmy żadnej nowej gry z serii Crysis. Najnowsze doniesienia wskazują jednak, że niebawem może nastąpić koniec tej wieloletniej posuchy. Na horyzoncie jawi się nam Crysis Next – darmowa produkcja z gatunku battle royale.

W ogłoszeniu o pracę na oficjalnej stronie studia Crytek można znaleźć informację, że szukają oni ludzi do nowej, nieogłoszonej jeszcze gry AAA. Dodatkowo do sieci, najprawdopodobniej za sprawą niedawnego ataku hakerskiego na Ubisoft i Cryteka, wyciekły dokumenty dotyczące różnych starszych projektów niemieckiego studia. Nie jest do końca jasne czy są to tytuły niedokończone, anulowane czy w trakcie powstawania. Wiemy jednak, że jednym z nich ma być właśnie Crysis Next – gra free to play z gatunku battle royale. Z dokumentów, które przedostały się do sieci możemy wyczytać, że Crysis Next stawia na szybką akcję z setkami graczy jednocześnie. Cechami wyróżniającymi produkcję mają być personalizacja wyglądu (najprawdopodobniej jakaś forma skórek na bronie czy kostiumy), adaptacyjne moce nanokombinezonu (znanego z poprzednich gier z serii) i spektakularna oprawa graficzna we wciągającym świecie.

Jeśli projekt uda się zrealizować, to z pewnością możemy spodziewać się naprawdę pięknej wizualnie i przyzwoitej pod względem mechaniki gry od znanego studia. Przede wszystkim Crytek ma już doświadczenie w grach free to play za sprawą Warface, co powinno zaprocentować w pracach nad Crysis Next.

Pomysł na to, by następna część cyklu wyglądała tak jak Crysis Next nie powinien nas dziwić, gdyż już 8 lat temu jeden z deweloperów zdradził, że następna część serii nie będzie Crysisem 4, tylko właśnie sieciową grą free to play. Z kolei w zeszłym roku pojawiały się doniesienia, że Crytek tworzy wieloosobową grę AAA z pomocą platformy sieciowej SpatialOS – brzmi podobnie do pomysłu Crysis Next. Co ważniejsze, niedawno osoba podająca się za byłego dewelopera serii Crysis powiedziała, że studio nie tworzy żadnych nowych gier single player z powodu braku scenarzystów, animatorów itp. W związku z tym nie dziwiłaby produkcja wieloosobowa, nastawiona na monetyzację poprzez mikropłatności.

Nie wiadomo na razie, kiedy i na jakie platformy trafi Crysis Next, ale wszystko wskazuje na to, że pojawi się on na konsolach nowej generacji i komputerach osobistych.