Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 listopada 2020, 10:12

Vampire The Masquerade Battle Royale już oficjalnie i z teaserem

Studio Sharkmob potwierdziło niedawny przeciek i poinformowało, że pracuje nad strzelanką battle royale osadzoną w uniwersum gry fabularnej Wampir: Maskarada. Wypuszczono też pierwszy teaser projektu.

Wczoraj pisaliśmy o wycieku informacji odnośnie gry battle royale osadzonej w uniwersum Vampire: The Masquerade. Odpowiedzialne za tę produkcję studio Sharkmob uznało, że nie ma sensu udawać, iż nic się nie stało, i oficjalnie potwierdziło istnienie tego projektu.

Na razie nie zdradzono tytułu gry. Nie ujawniono też modelu biznesowego ani platform sprzętowych. Wypuszczono za to pierwszy teaser. Wynika z niego, że produkcja ukaże się w przyszłym roku.

Akcja gry osadzona będzie we współczesności w czeskiej Pradze. Z opisu projektu wynika, że poza tradycyjnym battle royale dostępny będzie również wariant drużynowy. Gracze zmierzą się nie tylko z innymi wampirami, ale również z tajemniczą istotą, której celem jest eksterminacja wszystkich krwiopijców.

Z przecieku wiemy, że będzie to trzeciosobowa strzelanka, a do wyboru będą trzy wampirze klany (Brujah, Toreador lub Nosferatu), z których każdy posiadać ma odmienne klasy dysponujące unikalnymi zdolnościami.

Przypomnijmy, że Sharkmob to studio założone przez byłych pracowników Massive Entertainment. Deweloperzy wcześniej pracowali m.in. nad Tom Clancy's The Division, więc mają doświadczenie w tworzeniu sieciowych strzelanek.

Poza grą battle royale z uniwersum Wampira: Maskarady zespół tworzy również dwa inne projekty. Oba powstają na bazie silnika Unreal Engine. Jednym z nich zajmuje się oddział Sharkmob zlokalizowany w szwedzkim Malmo, a drugim – zespół zlokalizowany w Londynie.

  1. Oficjalna strona firmy Sharkmob
  2. Oficjalna strona World of Darkness