Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lipca 2021, 09:28

autor: Adrian Werner

Vampire The Masquerade Bloodhunt - wymagania sprzętowe PC

Przy okazji pierwszych zamkniętych testów twórcy Vampire: The Masquerade - Bloodhunt ujawnili wymagania sprzętowe wersji PC. Są one zaskakująco wysokie, ale gracze sugerują, że podawane konfiguracje są mocno przesadzone i gra działa dobrze także na słabszych pecetach.

Studio Sharkmob przeprowadziło pierwszą rundę zamkniętych alfa-testów Vampire: The Masquerade - Bloodhunt, czyli sieciowej gry akcji pozwalającej na wzięcie udziału w starciach battle royale między wampirami. Z tej okazji twórcy zaktualizowali kartę produkcji na Steamie, dodając do niej informacje o wymaganiach sprzętowych.

Vampire: The Masquerade - Bloodhunt – minimalne wymagania sprzętowe na PC

 1. Procesor: Intel Core i5-8600 / AMD Ryzen 1600X lub lepszy
 2. Pamięć RAM: 16 GB
 3. Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 1070 / AMD Radeon RX 5600 XT lub lepsza
 4. DirectX: 11
 5. Miejsce na dysku: 20 GB (twórcy mocno zalecają, aby był to dysk SSD)
 6. System operacyjny: Windows 10 64-bit

Vampire: The Masquerade - Bloodhunt – zalecane wymagania sprzętowe na PC

 1. Procesor: Intel Core i7-8700K / AMD Ryzen 5 3600X lub lepszy
 2. Pamięć RAM: 16 GB
 3. Karta grafiki: Nvidia GeForce RTX 2060 Super / AMD Radeon RX 5700 XT lub lepsza
 4. DirectX: 11
 5. Miejsce na dysku: 20 GB (twórcy mocno zalecają, aby był to dysk SSD)
 6. System operacyjny: Windows 10 64-bit

Jak widać, wymagania są bardzo wysokie. Tym bardziej, że jest to gra, która będzie korzystała z modelu free-to-play. Większość deweloperów produkcji darmowych z mikropłatnościami dokłada starań, aby ich produkcje działały nawet na słabych pecetach.

Najprawdopodobniej te konfiguracje dotyczą jednak tylko wersji alfa. Vampire: The Masquerade – Bloodhunt przed oficjalną premierą zapewne zostanie jeszcze zoptymalizowany. Do tego na forum Steam uczestnicy testów informują, że obecne wymagania są mocno przesadzone i nie oddają prawdziwej wydajności projektu. Edycja alfa miała działać w 60-120 fps-ach na komputerze z kartą AMD Radeon 580 i procesorem Intel Core i5-11500, na ustawieniach średnich i wysokich.

Możliwe więc, że twórcy specjalnie zawyżyli oficjalne wymagania sprzętowe, gdyż na razie chcą przetestować takie elementy, jak rozgrywka czy kod sieciowy, a nie to, jak gra radzi sobie na słabszych pecetach.

Przypomnijmy, że Vampire: The Masquerade – Bloodhunt zmierza na PC, Xboksa Series X/S oraz PlayStation 5. Produkcja ma zadebiutować w tym roku. Twórcy mają w planach jeszcze wiele testów, na razie tylko na pecetach, więc jeśli chcecie wziąć w nich udział, powinniście udać się na oficjalną stronę i dokonać rejestracji.

 1. Oficjalna strona gry